Ha az utánzás a hízelgés legegyértelműbb módja, akkor Warren Buffett igencsak büszke lehet magára. Csak a tickerspy weboldalon több mint ötezren követik ugyanis portfóliójának alakulását és egy friss tanulmány szerint jól teszik, hiszen a statisztikák szerint magas éves hozamokat érhetnek el.
Azok, akik az elmúlt három évtizeden ugyanolyan részvényeket vásároltak, mint a milliárdos befektető, a Standard & Poor’s indexén jelentkező nyereség mintegy kétszeresét érhetik el. Az 1976 és 2006 között összesített adatok azt mutatják, hogy a jelentősen nagyobb profit annak ellenére elérhető, hogy a piac csak akkor ismerheti meg Buffett lépéseit, ha azokat már jelentetett a tőzsdefelügyeletnek.
Más kérdés, hogy az utánzó befektetők rosszul is járhatnak, egyrészt mert nem feltétlenül rendelkeznek akkora kockázatható összeggel, amelyre szükség van a nehezebb korszakok átvészeléséhez. Másrészt ha valaki csak válogat Buffett kedvenc papírjai között és nem diverzifikálja a portfólióját úgy, mint a legendás befektető, szintén pórul járhat, ha rosszul alakul a részvénypiac.
A pályázóknak azt is tudniuk kell, hogy Buffett gyakran a vásárlás és tartás stratégiáját választják, ezt mutatja, hogy az American Express papírjaiból először 1964-ben vásárolt és azóta is növeli pozícióját a cégben - jelenleg 4 milliárd dollárnyi nem realizált nyereség mutatható ki ebből a több mint negyven éves üzletből. Ilyen hosszú távú befektetést csak kevesen engedhetnek meg maguknak, de az MSNBC szerint minden befektetőnek érdemes figyelembe vennie Buffett legendás jelmondatát: légy félénk, mikor a többiek mohók és mohó, amikor a többiek félénkek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.