A Wall Streeten csütörtökön immár a negyedik egymást követő napon csökkentek a részvényindexek, miután a nyersanyagok tömeges eladására került sor, és ennek hatása más piacokra is átterjedt, arra kényszerítve a befektetőket, hogy kivonuljanak a magasabb kockázatokat jelentő eszközökből az amerikai munkanélküliségi adatok pénteki közzététele előtt.
A határidős Brent minőségű olaj ára 8,6 százalékkal esett, barrelenként 110,80 dollárra. Emiatt az olajipari részvények kurzusa is csökkent, ezzel az energiaszektor az S&P legrosszabb teljesítőjévé vált, 2,3 százalékos szektorális mínusszal. Az ezüst pár hét alatt megduplázta árfolyamát, de mostanra 30 százalékot veszített értékéből.
A Reuters CRB indexe 4,9 százalékkal esett és valószínűleg 2008 óta nem látott zuhanással zárja ezt a hetet. "Meglehet, hogy a nyersanyagár-buborék kipukkant" - vélte az Albanyban müködő Hugh Johnson Advisors vezető befektetési illetékese.
Bár a pénteki ázsiai kereskedelemben a helyzet részlegesen megfordult, és a nyersanyagárak árszintje javította az elszenvedett veszteségek egy részét, mert az ázsiai vevőket vonzották az alacsonyabb árak. Így a Brent minőségű olaj ára több mint 1 százalékkal nőtt 111,90 dollárra barrelenként, és az amerikai könnyű olaj ára pedig 100 dollár fölé kúszott. A befektetők a jelek szerint profitálni szeretnének a kedvezőbb olajárból és ezzel részben visszavásárolják magukat a piacra, ugyanakkor a volatilitás továbbra is erős marad. A CBOE volatilitás index 50 napos mozgóátlaga fölé emelkedett és március vége óta nem látott csúcson zárt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.