A dollár gyengülésére és a piacok trendnélküliségére fogják az alapkezelők az abszolút hozamú alapok első féléves gyenge teljesítményét. A második fél évben nőhet a volatilitás, ez kedvezhet a konstrukcióknak, amelyeknél a portfóliómenedzserek többsége óvatosabb üzemmódba kapcsolhat.
Rendkívül vegyesen teljesítettek az idén az abszolút hozamú alapok. A legjobban a Concorde Alapkezelő egyik alapja, a Platina Delta áll az év eleje óta elért több mint 12 százalékos nyereségével, ezt a szintén concorde-os Platina Alfa követi, szerényebb, 7,24 százalékos hozammal. A kisbefektetők azonban ennek még aligha örülnek, hiszen ezek az alapok igen magas jutalékaik miatt számukra nehezen érhetők el. A nagyközönség számára is nyitott abszolút hozamú konstrukcióknál a szintén concorde-os Citadella viszi a prímet 4,75 százalék körüli hozamával.
Míg a korábbi években gyakran előfordult, hogy ezek az alapok legalább a kockázatmentes hozamot megverték, az idén ez a többségnek nem sikerült. A rövid állampapírok árfolyamát mérő RMAX index az év eleje óta 2,93 százalékot szedett magára, ezt érdekes módon főleg csak a Concorde Alapkezelő konstrukciói szárnyalták túl. A lista végén kullogó Access-BWM „Meggyőzően Kockázatos” alap több mint 30 százalékos mínuszban áll, de az OTP Alapkezelő származtatott kötvényalapjaiba fektetők is elveszíthették a pénzük ötödét az év eleje óta. A múlt év egyik slágeralapja, az OTP Supra is sokat esett az idén, csak az elmúlt hetekben kezdett valamelyest magához térni. A vártnál gyengébb teljesítményre különböző magyarázatot adnak a portfóliókezelők.
A cikk teljes terjedelmében csak előfizetőink számára elérhető. A cikket - az összes mai cikkel együtt - egy emelt díjú SMS elküldésével olvashatja el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.