Az osztrák sógorok tavaly még havonta átlag 111 eurót akartak félretenni – tudósít a GfK felméréséről az ORF. A takarékossági kedv terén a nők és a férfiak között is tapasztalhatóak különbségek; míg a férfiak 67 eurót tennének félre, addig az összeg nők esetében csak 59 euró.
De jelentős eltérést mutat a megtakarítás hajlandóság a végzettség, illetve a szakma szempontjából is. A legmagasabb összeget, 73 eurót a szellemi foglalkozásúak tennének félre, az alkalmazottak 63 eurót, a munkások pedig 68 eurót takarítanának meg. Figyelemreméltó, hogy a válaszadók 34 százaléka egyetlen eurót sem tenne félre.
Mindez annak fényében érdekes, hogy a felmérés résztvevőinek 41 százaléka a következő három évben a jövedelmének növekedésével számol, míg 38 százaléka arra számít, hogy nem változik a jövedelme.
Az osztrákok óvatosak a megtakarítások terén: 46 százalék csak tőkegaranciát nyújtó megoldást választ, tízből négy résztvevő számára pedig fontos, hogy pénze mindig kéznél legyen, amikor csak akarja. A magas hozamot kevesebb mint egynegyedük jelölte meg fontos szempontként.
A sógorok nálunk jobban bíznak a bankokban, hiszen ha tanácsra van szükségük, a legtöbben (58 százalék) a pénzintézetek dolgozóihoz fordul elsőként információért és csak második helyen szerepel a család és a barátok, 50 százalékos említéssel. A biztosítási ügynökök, illetve a média 48 és 40 százalékot kapott a megkérdezettektől, míg az internetet csak 38 százalék tartotta elsődleges információs forrásnak.
A megtakarítási formák között a bankbetétek és az életbiztosítás szerepelnek az első helyen. És bár mindössze 29 százalék tartja úgy, hogy a megtakarítási számla a legjobb megoldás, a válaszadók kétharmad így takarékoskodik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.