A tömeges kilakoltatás ellen szól az is, hogy az árverés stádiumába jutott ügyleteken már nagyon sokat veszítenek a bankok. A legnagyobb veszélyben ezzel együtt azok az adósok lehetnek, akik kevésbé frekventált helyen lévő lakásukat nem tudják időben értékesíteni.
Egyelőre nincsenek látható jelei a kilakoltatási és árverezési moratórium hétvégi, részleges feloldásának, hiszen nagyon szűk az a kör, amelyet érint a július elsejétől hatályba lépett változás. A bankok és a kormány megállapodásának értelmében a július és október eleje közötti időszakban a 30 millió forint feletti forgalmi értékű ingatlanoknál indulhat el a kilakoltatás, illetve azoknál, amelyeknél a hitel összege eléri vagy meghaladja a 20 millió forintot, úgyhogy az első negyedévben az érintett lakások két százaléka kerülhet piacra. Mindezek tükrében a szakértők szerint nincsen reális esélye annak, hogy 2011-ben néhány száznál több lakást árverezzenek el, és az első árverések megindulására is heteket kell várni.
A szűkre szabott limitek mellett több körülmény is a visszafogott aktivitás mellett szól. A legfontosabb, hogy az adósoknak és a bankoknak is elemi érdekük, hogy elkerüljék a kilakoltatást. Müller János, a Magyar Bankszövetség vezető tanácsadója a Magyar Televízió Híradójának úgy nyilatkozott: mindenkinek az az érdeke, hogy nagyon sok ingatlan ne kerüljön egyszerre a piacra. A kormány és a bankszövetség megállapodott, hogy fokozatosan árvereznek, július 1. és október 1. között nagyobb értékű ingatlanok állományának csak a két százaléka kerülhet kalapács alá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.