A bankcsoport – ellentétben sok más szereplővel – már most is megfelel a később hatályba lépő Bázel III. követelményrendszer előírásainak, úgy, hogy sem piaci, sem állami tőkepótlásra nem volt szüksége. A tőkehelyzet mellett a likviditási pozíciói is kedvezőek a bankcsoportnak, hiszen közel 4,5 milliárd euró likviditási tartalékkal rendelkezik.
Csányi Sándor a tavalyi eredmény kapcsán kifejtette: a 161 milliárdos tőzsdei és 84 milliárdos számviteli eredmény közötti nagy különbségért több okkal is magyarázható. Az egyik a devizahitelek végtörlesztése, amely nettó 34 milliárd forintos veszteséget okozott, a másik a 35,5 milliárd forintot jelentő banki különadó, a harmadik okot pedig a goodwill leírások jelentették.
Az elnök-vezérigazgató az OTP részvényének árfolyam-alakulása kapcsán elmondta: annak alapján úgy tűnhet, hogy a befektetők nem elégedettek a bank teljesítményével, ez viszont nincs így, hiszen az OTP Bank nagybefektetői elsősorban országkockázatot látnak a részvényben, és csak másodsorban banki kockázatot.
Az osztalék kapcsán Csányi Sándor közölte: mivel a bank a saját részvényekre eső részt is kifizeti a tulajdonosoknak, az egy részvényre jutó osztalék 102 forint környékén alakul majd, a kifizetéskori saját részvény-állomány nagyságától függően. Emlékezetett arra: a bank a tavalyi összegnél többet, 28 milliárd forintot fizet ki az idén osztalékként. Hozzátette: az OTP csoport változatlanul nem mondott le az akvizíciókról, ám most nem lát olyan megszerezhető célpontot a piacon, amely indokolná az osztalék visszatartását.
A magán-nyugdíjpénztár kapcsán Csányi Sándor közölte: annak sorsáról a tagok döntenek, ám a jelenlegi környezetben úgy tűnik, hogy nehezen finanszírozható.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.