A lap szerint a válság bűnöseit, a kockázatos eszközöket forgalmazó nagybankokat hamar megtalálták, de ez nem segített, hiszen számtalan bank olyan méretűre nőtt, hogy Washington már nem engedhette csődbe menni. Ezek után a döntéshozók igyekeztek úgy átalakítani a rendszert, hogy még egyszer ne alakulhasson ki ilyen helyzet, egyelőre kevés sikerrel.
Míg a kicsik közül sok cég tönkrement, a nagyok megmenekültek és nagyobbak, mint valaha. Kevin Warsh, a Federal Reserve igazgatóságnak volt tagja és Gary Stern, a minneapolisi Fed volt főnöke szerint semmi sem változott, s még mindig érvényes a "too big to fail" elve, a nagybankokat ma is adópénzzel mentenék meg. A Standard & Poor’s és a Moody’s értékelésében szintén arra alapoz, hogy az amerikai bankokat adott esetben ismét megmentik, ez implicit állami garanciát jelent az amerikai bankok tekintetében.
Az öt amerikai nagybank: a JP Morgan, a Bank of America, a Citigroup, a Wells Fargo és a Goldman Sachs mérleg főösszege 2011 végén 8500 milliárd dollárt tett ki, ami az Egyesült Államok gazdasági teljesítményének 56 százalékát teszi ki. Ez az arány 2007-ben csak 43 százalék volt.
A Bloomberg szerint az "ötök" a reálgazdaságot tekintve körülbelül kétszer olyan nagyok, mint tíz évvel ezelőtt. Simon Johnson, az IMF volt vezet közgazdásza ezért élesen bírálta az Obama-kormányt; mint mondta, jobb lett volna a nagybankokat szétverni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.