Ráadásul megmaradhat az a kötelem is, hogy a túlköltést egy az egyben a gyógyszergyártók fizetnék. A gyógyszercégekre nehezedő pluszteher számszerűsítését nehezíti, hogy nem állnak rendelkezésre részletes piaci statisztikák. Ha a Richter és Egis 5-5 százalékos piaci részesedését vesszük alapul a hazai gyógyszerpiacon, úgy a változtatás 1,5-2,5 milliárd forintos kiesést jelentene a cégeknél (szemben a korábbi 1-1,5 milliárd forintos becsléssel).
Az Equilor számításai szerint az Egis esetében ez 10-15 százalékos (korábban 6-10 százalék) profitkiesést, míg a Richter esetében 2,5-3,5 százalékos (korábban 1,5-2 százalék) csökkenést jelent évente a nettó eredményben. A múlt heti verzióhoz képest ez a forgatókönyv kedvezőtlenebb, de a negatív hatás nagy része már benne van az árfolyamban. A bizonytalanság fokozódása miatt azonban egyelőre kivárnánk az Egis/Richter-vételekkel, meglévő pozíciók esetén pedig a beszállási pont függvényében pozíciózárást ajánl a cég.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.