BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A nagy zuhanás után fontos támaszhoz érkezett a BUX és a DAX

Tegnap nagyot estek az indexek világszerte. Ugyanakkor fontos támaszokhoz érkezett a számunkra izgalmas DAX és a BUX index is – írják az Erste Befektetési Zrt. elemzői.

A DAX index esetében a 200 napos mozgóátlag, egy emelkedő trendvonal és egy szint is a 6.400 pont környékén tartózkodik most. Így nagyon valószínű, hogy innen pattan az árfolyam. A BUX esetén 16.900 pontnál láthatunk egy ellenállást, és az 50 napos mozgóátlag is erre tartózkodik. A MOL esetében 16.400 forintnál találunk támaszt, míg az OTP esetében 3.300 forintnál.

Ráadásul az IMF is cáfolt a görög rémhírekkel kapcsolatban, vagyis minden adott egy pattanásra. Az elkövetkező napok mozgása továbbra is kétséges. Nyilván érdemes figyelni a spanyol és a görög fejleményeket. Az utóbbi esetében a trojka ma kezdi meg a tárgyalásokat, amiről hírek is szivároghatnak.

USA, Európa:

- Amerika a kezdeti jelentősebb esést követően, moderált csökkenéssel zárta a napot (Dow -0,8 százalék; S&P 500 – 0,9 százalék; Nasdaq -1,2 százalék).

- A Coca-Cola-nak a várakozásoknak megfelelően 73 cent lett az egy részvényre jutó eredménye, ugyanakkor az értékesített volumen 6 százalékkal csökkent a második negyedévben (sört ittak a foci VB-n), de a kedvezőtlen árfolyamhatás 8 centtel csökkentette az eredményt részvényenként. A cég 2,18 és 2,24 dollár között várja az éves eredményét, míg az elemzői várakozás 2,24 dollár. Ráadásul az év végéig legalább 600 millió dollárért vásárol vissza részvényt, amelyből eddig 225 millió dollárnyi valósult meg. Ez mintegy 14 millió részvényt, azaz mintegy 5 százalékos részvény visszavásárlást jelent. Az árfolyam emelkedett a hírekre.

- A McDonald’s eredménye 5 centtel elmaradt az 1,37 dolláros várakozástól, amelyre meg is büntették a részvényt. Réssel nyitott lefelé és tovább csökkent. Pedig az árbevétel 3,7 százalékkal növekedett. Az eredményt az FX veszteségek 7 centtel csökkentették. Ráadásul a cég előre megvette a nyersanyagokat, így a költség előrejelzését csökkentette.

- A Halliburton is jelentett tegnap. Eredménye meghaladta a várakozásokat. 82 cent lett az egy részvényre jutó eredmény a várt 75 centtel szemben. A részvény először lesett a 30 napos mozgóátlag környékére, majd onnan hatalmasat száguldott, s több mint 2 százalékkal emelkedett.

- Tegnap nem láthattunk jelentősebb makrogazdasági adatot, hanem a görög és spanyol aggodalmak vitték lejjebb az indexeket. Ugyan az IMF tegnap délután megszólalt és elmondta, hogy szó sincs a görög hitelezés megszüntetéséről, azért a befektetők tovább aggódnak. Az IMF/EU/EKB tárgyalások ma kezdődnek a görög vezetőkkel.

- A spanyolok három hónapra betiltották a részvények shortolását, amely a részvények iránti bizalmat tovább erodálta és tegnap újabb lökést adott a részvényeknek lefelé.

- A spanyolok ma 10 30-kor negyed- és féléves diszkontkincstárjegyeket dobnak a piacra.

- A júliusi német beszerzési manager index tarthat még délelőtt bennünket izgalomban, amelyben javulást várnak. (9.30).

Olaj, arany:

- A recessziós félelmek felerősödésének hatására tegnap jelentős mértékben esett az olaj ára és a nyitó 91,61 dollárról 88,14 dollárra csökkent az árfolyam.

- A tegnapi nap folyamán az arany nem igazán tudta betölteni menekülő eszköz funkcióját és kismértékben, de veszített értékéből, és 1583,8-ról 1576,95-re változott a jegyzés.

Devizák:

- Tegnap kereskedésen belül jelentős elmozdulások voltak tapasztalhatóak az EUR/USD árfolyamban, mely során a jegyzés 1,2067-nél is járt, de nap végére visszaerősödött az euró és a nyitó 1,2120-as szinten fejezte be a napot.

- Az Európai Uniós félelmek kedvezőtlenül hatottak a forintra, melynek következtében az árfolyam a nyitó 286,2-ről 287,8-ig emelkedett, a forint gyengülését előidézve.

Távol-Kelet:

- Az ázsiai piacokon nem láthattunk jelentősebb elmozdulást a reggeli kereskedésben. A Nikkei értéke 0,19 százalékkal mozdult el lefelé. A Shnaghai index 0,5 százalékot erősödött, míg a Hang Seng index értéke 0,12 százalékkal került magasabbra. Utóbbi tőzsde nem tudott időben kinyitni a Hongkongban pusztító tájfun miatt, ezért ott csak a tervezettnél jóval később indulhatott el a kereskedés.

- A Távol-Keleten található piacok azért tudtak elszakadni a világ többi tőzsdéjétől, mert a HSBC publikálta a kínai ipari aktivitást mutató indexet, mely 5 hónapos csúcsot döntött meg, ennek következtében Ázsia el tudta kerülni a világ többi részén látott zuhanást.

Határidős piacok: Vegyes képet mutatnak a határidős indexek ma reggel.

Vállalati hírek

- A Népszabadság cikke szerint a MOL szervezeti átalakítást hajt végre, melynek keretében egy új nemzetközi központot hoznak létre, ahová közel 100 nemzetközi tapasztalatokkal rendelkező középvezetőt várnak. A hír kedvező, de árfolyamhatása nem lesz.

- A PannErgy megkezdte a kutakat és a várost összekötő 22 km-es hővezeték kiépítését Miskolcon. Emellett a hőközpont építését is elkezdték. A bejelentés alapján úgy számolunk, hogy a fűtési szezon október közepi indulásánál csak kicsit később, novemberben kezdheti meg a hőszolgáltatást a vállalat.

 

Erste-->

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.