BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Küzdhet az emelkedésért a pesti piac

Tegnap jó adatokat láthattunk a Citigrouptól, viszont rosszat az amerikai kiskereskedelmi forgalomban. Pont az utóbbi az, amely tegnap lehúzta az indexeket, ma pedig felhúzza. Legalábbis a rossz- (vagy netán jó-) nyelvek szerint – írják az Erste elemzői.

Ugyanis a rossz kiskereskedelmi forgalmi adat tovább növelte a reményeket, hogy Ben Bernanke, a Fed elnöke, a mai, féléves kongresszusi meghallgatásán valamiféle további élénkítésre tesz utalást. Ennek pedig örülnek a befektetők. Persze ha az árfolyamokat nézzük, akkor azt is mondhatjuk, hogy tegnap a pénteki nagy emelkedés korrekcióját láthattuk és ez ma folytatódik az elmúlt két hét lejtmenetét követően. Így ma a BUX is megküzdhet a két hetes mozgóátlaggal és elindulhat a 200 napos mozgóátlag felé, amely immár nem csökkenő, hanem emelkedő módban van.

Nemzetközi hírek

USA, Európa:
- Napon belül többször váltottak irányt a tengerentúli indexek, de zárásra pirosba fordultak a mutatók (Dow -0,39%, Nasdaq -0,4%, S&P500 -0,23%).
- A rossz hangulat a gyenge makroadatoknak volt köszönhető, a júniusi kiskereskedelmi forgalom 0,5%-kal esett vissza az előző havi 0,2%-os csökkenést követően, míg a konszenzus +0,2% volt.
- A New Yorki feldolgozóipari index júliusi értéke jobb lett a várakozásoknál, 2,29 pontról 7,4 pontra emelkedett. Az elemzők 4 pontra számítottak.
- A szektorindexek közül az ipar (-0,7%) volt a nap vesztese, a nyertes oldalon az energiaszektor (0,3%) állt.
- A Fed elnöke ma kezdi félévente esedékes meghallgatását a kongresszus előtt, az onnan érkező híreket pedig árgus szemekkel figyelik majd a befektetők. A piac azt várja, hogy Bernanke hátha tesz utalást az újabb mennyiségi enyhítésre vonatkozóan.
- A Citigroup tegnap délután publikálta második negyedéves számait. A profit 2,9 milliárd volt, ami 1 dolláros részvényenkénti nyereségnek felel meg, szemben a 89 centes várakozással. A bevétel azonban alacsonyabb lett az elemzői várakozásoknál, 18,76 milliárd dollár helyett 18,4 milliárd dollárra rúgott. A papír árfolyama 0,6%-kal emelkedett.
- Ma Intel, Goldman Sachs, Yahoo! és a Coca-Cola publikálja negyedéves jelentését. Ezeken kívül ipari termelés, és NAHB házárindex adatokat láthatunk az USA-ból.

Olaj, arany:
- Egyhangú volt a kereskedés tegnap az arany piacán, egy szűk sávban oldalazott a kurzus, végül nulla elmozdulás mellett, 1.589 dolláron zárta a kereskedést.
- Tovább száguld az olaj árfolyama, a 87 dolláros nyitást követően felfelé vette az irányt, és 88,4 dolláron zárta a kereskedést.

Devizák:
- Az amerikai QE3-ról szóló felerősödő pletykák következtében a kezdeti nyitó 1,224 körüli szinthez képest 1,23 közelébe gyengült a dollár az euróval szemben.
- A tegnapi nap folyamán a forint piacára már a kivárás volt a jellemző, a piacok már a mai IMF tárgyalások megkezdését várják. Ennek megfelelően a nap egészét nézve csak átmeneti kilengések láthatóak, de összességében minimális változásoknak lehettünk csak szemtanúi, melynek következtében 287,78-ról 287,81-re változott az árfolyamjegyzés.

Távol-Kelet:
- Az összes jelentős ázsiai tőzsdeindex emelkedik a reggeli kereskedés folyamán. Kiemelkedően jól teljesít a Hang Seng index, ami nagymértékű emelkedéssel kezdte a napot, és ezután sem váltott irányt és 1,66%-ot emelkedett. A Nikkei és a Shanghai index valamennyivel visszafogottabb teljesítményt mutat, 0,62%-os és 0,29%-os növekedésükkel.
- Az emelkedés hátterében az áll, hogy a piac a Ben Bernanke-tól a Fed elnökétől azt várja, hogy döntés szülessen valamilyen monetáris könnyítést célzó programról. Illetve a várakozások szerint a kínai jegybank is csökkenteni fogja a bankok számára előírt kötelező tartalékrátát a gazdaságélénkítés érdekében.

Határidős piacok:
- Vegyes képet mutatnak a határidős indexek ma reggel.

Gazdasági hírek

- Ma 11 órakor megkezdődnek a tárgyalások az IMF-fel. Szó lehet a nem létező vagyon- és ingatlanadóról, a meglévő bankadóról, és a pénzügyi tranzakciós adóról, valamint az egykulcsos személyi jövedelemadóról is. Orbán Viktor tegnap úgy nyilatkozott, hogy az IMF hitelre a finanszírozási költségek csökkentése miatt van szükség. Érdemi egyeztetések augusztusban kezdődhetnek, a tárgyalások eredménye legkorábban ősszel várható.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.