EUR/HUF (277,00 – 280,50): A hazai deviza meglehetősen céltalanul bolyong 280 alatt. Tegnap a forint napon belüli mozgásaihoz képest kismértékű ingadozást tudtunk mindössze elkönyvelni. Ez kevésbé a stabilitásnak, sokkal inkább az uborkaszezonnak tudható be. Ugyanakkor valamilyen szinten a carry-trade effektus dolgozhat mélyen a háttérben, hiszen úgy mutatja a forint tetszhalott állapotát, hogy közben az euró gyengült a dollárral szemben. Ilyenkor klasszikusan a forint gyengüléssel kellene reagáljon, de ezúttal ez elmaradt.
Változhatnak persze az összefüggések, de inkább az alacsony likviditást okolnánk, vagy még inkább a nemzetközi szinten tapasztalható „risk on” üzemmódot, ami a fejlődő piaci eszközök iránti kereslet élénkülését vonja maga után. A kockázati étvágy emelkedéséért pedig Amerika felel. Ma hasonlóan az elmúlt napokhoz alacsony forgalomra és mérsékelt volatilitásra számítunk az EUR / HUF piacán.
EUR/USD (1,2200 – 1,2320): A júliusi - egy kivétellel – pozitív amerikai adatok nagyban csökkentették a QE3 esélyét. A piaci szereplők sorra árazzák ki várakozásaikból, hogy Bernanke a Jackson Hole-ban tartandó beszédében utalást tenne az ösztönző-program harmadik felvonására. Erősítik ezt a nézetet a FED részéről elhangzó különböző nyilatkozatok, miszerint a jegybanknak korlátozottak a lehetőségei a gazdaság talpraállítására, az újabb élénkítő-csomagnak inkább politikai semmint gazdasági hatása lenne, valamint a FED a kongresszus szerepét is hangoztatja a válság megoldásában. (Hasonló elemeket halottunk Mario Draghi legutóbbi ECB kamatdöntést követő sajtótájékoztatóján is.)
Mivel csökken a stimulus valószínűsége, mert talán mégis javul az USA helyzete, ezért óvatosan emelkedik a kockázati étvágy. Ezt segítheti, hogy német részről komolyan gondolkodnak arról, hogy Görögországnak több időt adnának a megszorítások teljesítéséhez. Ugyanakkor a válságból kilábalás fő motorjának számító Kína egyre rosszabb állapotba kerül: a Kínába beáramló tőke kétéves mélypontját érte el júliusban, 8,7 százalékos esést mutatva. Adatfronton az eurózónás infláció lesz a mai legfontosabb publikáció, a délutáni amerikai másodvonalbeli számhalmaz nem fordíthatja meg a kereskedés irányát.
CHF/HUF (230,50 – 234,00): A forint tegnap nem adott elő az egyet jobbra egyet balra figuránál színvonalasabb mozgást, így a frankkal szemben sem történt érdemi változás. Az alpesi deviza ugyanakkor az 1,2009-es falat támasztja a parkett szélén, így egyedül csak a forint táncolhat, ha egyáltalán lesz kedve.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.