Az EUR/HUF kurzus nemrég 285-nél is járt, míg tegnap még 283 körül zárt a devizapár. A technikai indikátorok gyakorlatilag semmit sem mutatnak, sem túlvettnek, sem túladottnak nem mondható a forint ezen indikátorok alapján. 285,2 forint körül látható egy kisebb szint, efelett pedig 286,7 forintnál látunk egy szintet, ami megfoghatja a forint gyengülését. Lefelé 284, majd 280-282 forint körül látunk szinteket.
Csendes kereskedés mellett alig változott tegnap a forint árfolyama. Ma reggel azonban a romló külpiaci hangulat nyomán forintgyengülést láthattunk, s az euróval szembeni kurzus közelíti a 285-ös szintet. Az euró is gyengül a dollárral szemben a kedvezőtlen PMI indexeknek köszönhetően, melyeknek szintén lehet negatív a hatásuk a forintra is. Tegnap a magyar kormány elküldte az IMF-nek az alternatív tárgyalási javaslatát, azonban erről nem derültek ki konkrét részletek. Továbbra sem tartjuk valószínűnek a gyors megállapodást, s a későbbiekben ez is okozhat még forintgyengülést a piacon.
Az állampapírok másodlagos piacán tegnap stagnáltak, illetve némely lejáraton kisebb mértékben csökkentek a referenciaszintek. A legnagyobb változást az éves lejárat 8bp-os hozamcsökkenése jelentette. Ma a délelőtti kötvényaukciók adhatnak irányt a kereskedésnek. Érdekes lesz látni, hogy a mostani rosszabb külső piaci hangulatban milyen szintű érdeklődés mutatkozik a papírok iránt, illetve milyen hozamszinteken fognak elkelni. A 3, az 5 és a 10 éves papírból összességében 45 Mrd forintnyit kínál megvételre az adósságkezelő.
A nemzetközi devizapiacon tegnap az EUR/USD csak minimális elmozdulást mutatott, az árfolyam 1,3048-ról 1,3049-re változott. Ma reggel a romló piaci hangulatban viszont már dollárerősödés volt tapasztalható. Ami a tőzsdéket illeti, enyhe pluszban zárták a kereskedést a tengerentúli piacok, az emelkedés azonban elég bizonytalan volt, s az utolsó órában már lefelé tartottak az indexek (Dow 0,1 százalék, Nasdaq 0,16 százalék, S&P5000,12 százalék). Ázsiában csökkentek az indexek, a Nikkei 1,33 százalékot, a Hang Seng 0,6 százalékot, míg a Shanhhai index 1,25 százalékot veszített értékéből.
Az árupiacon tegnap óriási esés volt tapasztalható az olaj piacán, az árfolyam 95,49-ről 91,98 dollárra csökkent. Tegnap publikálták az amerikai készletadatokat, melyeknél az olaj készletek jelentős bővülése volt látható. A várt 1 millió hordó helyett 8,5 millió hordóval növekedtek a készletek, azonban a benzin esetében az 1 millió hordóra becsült növekedés helyett 1,4 millió hordós csökkenés volt tapasztalható. Szaúd-Arábia (az OPEC kitermelés 30 százalékát adja) jelentős mennyiségű kőolajat ajánlott fel európai és amerikai finomítóknak. Állítólag az eddigi napi 9,9 millió hordós szaúdi kitermelés ma már meghaladja a 10 millió hordót is. Az arany unciánkénti árfolyama is kissé lefelé korrigált, 1772,05 dollárról 1770,4 dollárra csökkent. A határidős indexek a negatív tartományban vannak ma reggel.
Friss hazai és nemzetközi hírek:
Az USA-ban a megkezdett házépítések a vártnál gyengébben alakultak, 767 ezer helyett 750 ezer lakás építését kezdték meg augusztusban. A kiadott építési engedélyek adata viszont a vártnál jobb lett, 796 ezer helyett 803 ezer. A használt lakásértékesítések augusztusi értéke is jól alakult, a konszenzus 4,56 millió volt, a tényadat pedig 4,82 millió lett, ami 2010 májusa óta nem látott érték.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.