A részvénypiac forgalma 22,1 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. Az amerikai Fed által csütörtök este bejelentett újabb mennyiségi enyhítési program nemcsak Amerikában, hanem az európai piacokon is megtette hatását - mondta Vaszkó Szabolcs, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője. "Dőlt a pénz, majdnem mindent vettek a befektetők" - érzékeltette a hatást, amelyet az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed bejelentése váltott ki a jelzáloglevél-vásárlások és kötvénycsere program újraindításáról.
Kiemelte, hogy a magyar börze a 4 százalékos emelkedésével felülteljesítő volt, Európában 2 százalék körüli erősödés jellemezte a piacokat. A kereskedő elmondta, hogy a nyersanyag-gyártók, a járműipar és a bankszektor részvényei voltak a legkeresettebbek, míg az úgynevezett defenzív papírok, például a távközlési és közmű szolgáltatók gyengébben teljesítettek. Mindez a magyar piacra is igaz volt, ahol a Mol és az OTP erősödött a legnagyobb mértékben, a gyógyszergyártók részvényei inkább csak oldalaztak, a Magyar Telekom árfolyama pedig csökkent.
Vaszkó Szabolcs szerint a Mol 8,5 százalékos drágulásában az általános piaci hatásokon kívül szerepet játszott egy olajcég nagy olajtalálatról szóló bejelentése is. Az ígéretes lelőhely ugyanis Kurdisztánban van, a Mol által kutatott mező közvetlen szomszédságában. A kereskedő szerint ez olyan spekulációkat indíthatott el, hogy a Mol "jó környéken" dolgozik. Az Erste üzletkötője úgy véli, hogy egy-két napig még kitarthat a jó hangulat, de csökkenő intenzitással. A hosszabb ideje tartó emelkedés miatt pedig már érik a korrekció, így a jövő héten valószínűleg "eső napok" is lesznek.
A Mol 1490 forinttal, 8,49 százalékkal 19.040 forintra erősödött, 6,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 138 forinttal, 3,49 százalékkal 4.088 forintra nőtt, forgalmuk 12,7 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,48 százalékkal 419 forintra csökkent, forgalma 1,8 milliárd forint volt.
A Richter papírok árfolyama 365 forinttal, 0,94 százalékkal 39.310 forintra emelkedett, a részvények forgalma 593,8 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama 176,1 millió forintos forgalom mellett 300 forinttal, 1,73 százalékkal 17.650 forintra nőtt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.