A dokumentum alapján a kártalanítás úgy fog történni, hogy a fiktív kötvények után 6 millió forintig kártalanít a Befektető-védelmi Alap (Beva), a maradékot pedig egy külön, a számukra létrehozott alapból kaphatják meg a törvényjavaslat szerint. A Beva által fizetett összeg egy korábbi becslés szerint 80-90 milliárd forint lehet, a maradék több mint 100 milliárdot az új alap fizeti.
Az alapból a valódi kötvények értékét névértéken fizetik majd ki, a fiktívek után is a befizetett összeget kapják a károsultak 30 millió forintig. Az alapból való kártalanítást május 6. és június 5. között kell kérni, a határidő elmulasztása jogvesztő. (A Beva egy évet szokott adni a kérelmek benyújtására.) Ha mindenki jelentkezik, elvileg mindössze 73 károsult nem jut hozzá a teljes eredeti befektetéséhez.
Az alapba a pénzt első körben az állam teszi be, pontosabban a jegybank adhat három hónapra hitelt ehhez, majd állami garanciával 10 évre kötvényt bocsáthatnak ki a fedezethez. A hitelt persze nem az államnak, hanem a Beva-tag befektetési vállalkozásoknak kell visszafizetniük jegyzett tőkéjükkel arányos mértékben. Később persze kaphatnak majd vissza valamit az alapon keresztüla Quaestor-birodalom felszámolása után, akárcsak a Beva és az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA), amelyről azonban egyelőre nem tudni, milyen szerepet szánnak neki a kártalanításban.
Ha a felszámolás után nem jut elég pénz a kártalanítást megelőlegező brókercégek, alapkezelők, letétkezelők, bankok és más Beva-tagok számára, akkor elvileg majd az adójukból vonhatják le az alap számára megelőlegezett összeget. Arról azonban nincs szó, hogy ez hogyan érinti jövőre a pénzügyi intézmények különadóját. A kormány EBRD-vel kötött megállapodása szerint az adóteher csökkenni fog, a nagyjából 150 milliárd forintos éves összegből 90 milliárd forint marad. Ha ebből levonhatják majd a pénzügyi cégek a Quaestor alapba történő befizetést, lehet, hogy ennek csak a töredéke folyik majd be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.