A Budapesti Értéktőzsde vezető részvényeinek árfolyammozgását összesítő BUX az elmúlt két hétben a 21 140 közelében lévő támasz mentén lebegett. Ennek során az eltelt idő alatt annyi pozitívumot láthattunk, hogy az utóbbi napokban a jegyzés kibújt a csökkenő trend alól. Ezzel emelkedett annak a valószínűsége, hogy – amennyiben a kurzus továbbra is képes az említett támasz feletti zárásokat produkálni – láthassunk esetleg felpattanásokat. Az emelkedéseknek két akadálya lehet, az első 21 584 közelében, a második 22 565 közelében, ahol a legutóbbi két lokális csúcspont is van. Amennyiben nem telik több az index erejéből, úgy a csökkenés további lehetséges lépcsőfokai 20 300 és 18 820 közelében helyezkednek el. Nem sokkal az előbbi alatt húzódik a 200-as átlag is, amely szintén potenciális akadály lehet. A heti bázisú grafikonon jól láthatóan kiépült egy kettős csúcs alakzat, amelynek a nyakvonalánál tartózkodik a jegyzés. Az előttünk álló 6-8 hét távlatában a következő két hét nyakvonalhoz viszonyított zárásai maghatározóak lesznek.
A Mol árfolyamának esetében a grafikonon az látható, hogy a jegyzés tovább halad a csökkenő trend alatt, a 200-as átlagról produkálva némi fordulatot. A csökkenés során a kurzus egy rést is hagyott 13 700–13 495 között, ami eddig csak részben töltődött be. Ennélfogva a negatív forgatókönyvben benne van a 12 000 pont közelébe csökkenés lehetősége is. A folyamat során akadályt képez a 12 522 közelében lévő támasz. Negatív jel a 200-as átlag szintje alá kerülés is. Pozitív forgatókönyvek gyártásába akkor lenne érdemes kezdeni, ha a jegyzés képes lenne kilépni az augusztus eleje óta tartó csökkenő trend alól, amihez 13 300 feletti zárásokra lenne szükség. Ezzel a jegyzés ismét a 200-as átlag felé kerülhetne. A heti bázisú grafikon képe is negatív, hiszen a jegyzés ismét a 2001-óta tartó emelkedő trend alatti zárást produkált. Ha ez az előttünk álló héten is megismétlődik, akkor a csökkenés egyértelműen folytatódik.
Az OTP Bank részvényeinek árfolyamgrafikonján az látható, hogy a jegyzés oldalazó mozgást végez. A kurzus az 5250 közelében húzódó támasztól csak a 5555–5195 közötti rés területére volt képes felpattanni, azonban még azelőtt lefelé fordult, hogy teljes egészében betöltötte volna azt. Így jelenleg a 5250–5500 közötti sáv lesz iránymutató a továbbiakra nézve, amelynek jelenleg a kurzus az alsó széle felé halad. Ha az árfolyam mégis fölfelé lép ki a sávból, akkor az emelkedés az említett rés felső szélében, majd a május óta tartó csökkenő trend vonalában akadhat el. Lefelé történő kilépés esetén a csökkenésnek a 200-as átlag és a 4740–4711 közötti rés szabhat határt. Jó hír, hogy a jegyzés eddig még nem törte le újra a 2009 óta tartó emelkedő trendet. Ez az intő jel 5300 alatti zárásokkal következne be.
A Richter részvényeinek árfolyamgrafikonján azt láthatjuk, hogy a jegyzés épp kitörni igyekszik az április vége óta tartó csökkenő trend alól. A mozgás során a kurzus a 4025 közelében húzódó ellenállást is átlépte. Amennyiben képes továbbra is az ellenállás feletti zárásokat produkálni, akkor további emelkedés következhet 5570, illetve 5650 közelébe. Ha azonban a jelenleg folyamatban lévő kitörés hamisnak bizonyul, és a jegyzés visszatér a csökkenő trend és a 4025-nél húzódó támasz által alkotott háromszög területére, akkor a jegyzés alakulásának szempontjából a támaszhoz viszonyított zárások lesznek iránymutatóak.
A Magyar Telekom részvényeinek jegyzése várhatóan tovább csökken a 370 árszint, az aktuális trendcsatorna alsó szélének irányába. Ahhoz, hogy tartósabb emelkedés legyen, legalább 400 feletti zárások kellenének.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.