A nap nyertesei: gyógyszergyártók
Felülteljesítők a csütörtöki kereskedésben az európai gyógyszergyártók azt követően, hogy a Pfizer és az Allergan hatalmas fúziója meghiúsult. Az amerikai kormányzat ellenkezése miatt a Pfizer végül elállt a szektortárs felvásárlásától, aminek értéke elérte volna a 150 milliárd dollárt. A kifogás az volt, hogy csak adóoptimalizálásra használná a gyógyszergyártó az akvizíciót. Viszont az, hogy nem jön létre az ügylet, felvásárlási spekulációkat indíthat el, hogy esetleg a Pfizer más, akár európai célpontokat keres. Elemzők az Astrazenecát és a GlaxoSmithKline-t említették potenciális célpontként. A csütörtöki kereskedésben az Astrazeneca árfolyama 1 százalék feletti emelkedést könyvelt el, és a GlaxoSmithKline is hasonló mértékű felértékelődést mutatott az egyébként kedvezőtlen részvénypiaci hangulat közepette. A BB Biotech szintén 1 százalékot erősödött.
A nap vesztese: Twitter
Jelentős eladói nyomás alá került a csütörtöki kereskedésben a Twitter árfolyama, a részvények a nyitás előtti kereskedésben 3 százalékot estek. A befektetőket elbizonytalaníthatta, hogy a Morgan Stanley negatív hangvételi elemzést közölt a cégről, a részvényekre megfogalmazott célárfolyamát a korábbi 18 dollárról 16 dollárra vágta vissza, továbbá a folyó évre a felhasználószám növekedésére vonatkozó előrejelzését a felére csökkentette. A Morgan Stanley alulsúlyozásra javasolja a Twitter-részvényeket a befektetőknek, a legpesszimistább forgatókönyvénél pedig 8 dolláros célárat határoz meg a papírokra. A Morgan Stanley azzal együtt ilyen pesszimista, hogy a cég legutóbb értékes szerződést között az NFL-lel. A részvények az elmúlt 12 hónapban több mint 67 százalékot estek, miközben az S&P 500 index lényegében stagnált.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.