A nap nyertese: japán jen
A brit népszavazás óta nem erősödött egy nap alatt akkorát a japán jen, mint kedden, a dollárral szemben 104 körül zajlott a kereskedés, ami 1,4 százalékos felértékelődést jelent. A devizáknak hagyományosan jót tesz, ha az adott ország gazdasága jól teljesít, vagy legalábbis erre utaló jelek vannak, Japán esetében viszont a piaci szereplők egyre pesszimistábbak azzal kapcsolatban, hogy a kormánynak és a jegybanknak sikerül élénkíteni a gazdaságot és erősíteni az inflációt. A formálódó új gazdaságélénkítő csomagról kedden újabb információk szivárogtak ki, a legfrissebb hírek szerint a japán kormány 6 ezer milliárd jent (57 milliárd dollárt) fordít közvetlenül kiadásokra, ami a korábbi becslések duplája. Ez viszont évek alatt valósul csak meg, ami azt jelenti, hogy a kezdeti hatások visszafogottabbak lehetnek, mint ahogy azt sokan gondolják.
A nap vesztese: Mobileye
Az automatizálási szoftvereket fejlesztő és önvezető projektekben részt vevő Mobileye részvényei meglehetősen volatilis kereskedés közepette kerültek erőteljes eladói nyomás alá a keddi kereskedésben. A papírok kezdetben 5 százalék feletti pluszban jártak a nyitás előtti amerikai kereskedésben, majd hirtelen 16 százalékos mínuszba kerültek. A friss hír az volt, hogy a társaság közzétette az idei második negyedévre vonatkozó eredményeit; melyek felülmúlták a várakozásokat. A nettó eredmény 26,9 millió dollár lett, ami egy részvényre vetítve 11 centet jelent, szemben az egy évvel korábbi hasonló időszakban elért 15,3 millió dolláros, részvényenként
6 centes eredménnyel. A tisztított profit 17 cent lett részvényenként, szemben az elemzői várakozások 15 centes átlagával. A 83,5 millió dolláros árbevétel is meghaladta az elemzői várakozásokat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.