Eredményesen zárult a Duna House Holding Nyrt. részvénykibocsátása. Sokan hittek a papírban. Összesen 1190 kisbefektető vásárolt a részvényből, és gyorsan el is kapkodták a nekik felajánlott 150 ezer darabot. Ők együtt több mint 350 ezret jegyeztek a papírból. Az ingatlanokkal foglalkozó kibocsátó cég végül úgy döntött: az intézményeknek szánt keretből átcsoportosít 161 550 részvényt a kisbefektetőkhöz, így a magánszemélyek 311,5 ezer darab papírhoz juthattak hozzá.
A magánbefektetők mellett zárt körben intézményeknek is adott el részvényeket a társaság. A nagybefektetők 356,6 ezer papírt vásároltak meg 3960 forintos áron, összesen 1,4 milliárd forint értékben. Az intézmények által kialkudott ár a 3900–5250 forintos árazási sáv aljához volt közel. Ez nem meglepő, korábban lapunknak két alapkezelő is arról nyilatkozott, legfeljebb a sáv alján érheti meg jegyezni a papírból. A kisbefektetőknek a jegyzésnél a maximális árat kellett egyébként kifizetniük, de a különbözetet visszakapják. Sőt 75 ezer részvényhez kedvezményesen, 10 százalékos diszkonttal juthatnak hozzá. Ez azt jelenti, hogy egy-egy magánbefektető 68 darab részvényt 3564 forintos árfolyamon kaphat meg. A kisbefektetők tehát eredetileg körülbelül 1,84 milliárd forintért jegyeztek a papírból, de végül csupán valamivel több, 1,2 milliárd forint folyik be tőlük a Duna House-hoz.
A magán- és intézményi befektetőktől összeszedett 2,6 milliárd forintból 1,5 milliárd forintot a cég alaptőkéjének emelésére fordítanak.
Guy és Doron Dymschiz, a Duna House társ-vezérigazgatói közölték: a kitűzött célnak megfelelően a társaság részvényeinek 22 százalékát értékesítették, és megteremtették a részvények likviditásának lehetőségét is. A következő lépésként kezdeményezniük kell a Budapesti Értéktőzsdén a részvények besorolását és a kereskedés elindítását. A tőzsde döntése alapján várhatóan két héten belül elkezdődhet a kereskedés a cég papírjaival, amelyek után – a cégvezetők ígéretei szerint – rendszeresen fizetnek majd osztalékot is.
A Duna House tavaly novemberben próbálkozott először a tőzsdére lépéssel. Ám egy nappal azután, hogy elkezdődött a részvényjegyzés, törvényjavaslatot nyújtott be a kormány, amely 2 százalékban maximálta a társaság egyik fő bevétel- és profitforrásának számító jelzáloghitelek közvetítéséért kifizethető jutalékot. A jegyzést ezért a befektetők védelme érdekében a társaság saját kérésére felfüggesztették. A cég azonban az elmaradt tőzsdei tőkebevonás ellenére is megvalósította az idén kitűzött terveit, beszállt a lengyel ingatlanközvetítői piacba, és egy alapkezelőt is indított.
A Duna House előtt néhány nappal zárult le egy másik cég, az Alteo részvényjegyzése is. Az alternatív energetikai cég papírjai iránt szerényebb volt az érdeklődés, a kisbefektetők a felajánlott 300 ezerből alig 107 ezer részvényt jegyeztek le, az intézmények pedig 193 ezret vásároltak meg. A végső ár az Alteónál is az árazási sáv alsó részéhez közel, 4630 forinton alakult ki. A cég összesen 1,4 milliárd forintnyi tőkét tudott bevonni.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.