Losoncz Miklós, a Budapesti Gazdasági Egyetem kutatóprofesszora a tájékoztatón elmondta: írásában a kínai GDP-növekedés utóbbi években tapasztalt lassulása kapcsán a gazdasági növekedés forrásainak változó szerepét, a növekedési pályaváltás fő vonásait elemezte a 2010 utáni időszakban.
A szerző szerint a termelési tényezők mennyiségi bővítésén alapuló extenzív gazdasági növekedés forrásai és hajtóerői kimerültek Kínában, a növekedési pályaváltást legfőképpen a GDP dinamikájának 2007 óta tapasztalható lassulása teszi szükségessé.
A professzor a tanulmányában megállapítja: a növekedési pályaváltás során a kínai gazdaságpolitika inkább a politikai racionalitást preferálja a gazdaságival szemben, a nagy, átfogó, gyökeres változtatások helyett a fokozatosság elve alapján kis lépéseket, folyamatos reformokat valósít meg. Ennek során az ország vezetése előtérbe állít bizonyos ideológiai-politikai korlátokat, például egyelőre elutasítja a privatizálást - mutatott rá a professzor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.