BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

A Richter lett a hónap nyertese

Enyhén emelkedett a Budapesti Értéktőzsde részvényforgalma februárban, miközben a BUX is újabb csúcsot döntött. A tőzsdetagok rangsorának élre ezúttal a Wood került.

Az év második havában 202 milliárd forint értékben cseréltek gazdád a részvények a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT), ami 14 százalékkal haladja meg az előző havi, és 6 százalékkal az előző év azonos időszakában elért szintet. A vezető részvényindex a BUX is emelkedő trendben haladt, a havi – és egyben történelmi csúcsát február 21-én érte el 35 325 ponton, a hónap végére azonban 32 061 pontig korrigált az index, ami 1,3 százalékos csökkenést jelent januárhoz képest.

A vezető papírok vegyesen teljesítettek a hónap során, egyedül a Richter papírjainak nőtt az értéke 4,4 százalékkal, a Magyar Telekom 4,5, az OTP 4,2 és a MOL 1,5 százalékkal esett. Az idei évet tekintve is nagyjából hasonló az összkép, a Richter 3,9 százalékkal drágult január eleje óta, míg az OTP árfolyama 0,6 százalékkal emelkedett. A Mol és a Telekom idén még nem hozott semmit a befektetők konyhájára, az első két havi mérleg 3,3 illetve 1,6 százalékos veszteséget mutat.

Egy éves összehasonlításban ugyanakkor már sokkal szebb a kép, az abszolút nyertes a Mol, 43,4 százalékos emelkedéssel, az OTP 42, a Richter 27,2 százalékkal drágult, a Telekom árfolyama pedig 14,8 százalékkal nőtt. Továbbra is a nagybank a leglikvidebb papír, februárban az összforgalmuk elérte a 89 milliárd forintot ami a teljes forgalom 44,1 százaléka.

A Richter a második helyen szerepel 23,9 százalékkal, majd következik a Mol és a Telekom 21, illetve 9,7 százalékkal. A tőzsdetagok rangsorában ismét átrendeződés történt, az élre ezúttal a Wood került 86,3 milliárd forintos forgalommal, amivel a piac 21,45 százalékát tudhatta magáénak. A Concorde Értékpapír Zrt. második lett 69,9 milliárddal és 17,3 százalékos részesedéssel, az Erste a harmadik, míg a az Equilor a negyedik helyen szerepel 62,1 illetve 59,2 milliárd forintos forgalommal. Az első tíz szolgáltató összesen 373,2 milliárd forintos duplikált forgalmat bonyolított, amivel a teljes piac 92,3 százalékát uralják. 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.