A Budapest Magánnyugdíjpénztár még 2016 végén elkezdte gyűjteni az idei évre vonatkozó tagdíjakat. Egy évvel korábban is így tettek, és 2015 végére már meghaladta a tagdíjfizető tagok aránya a 80 százalékot. Az idén is több mint 80 százalék már az aktív tagok aránya.
A legnagyobb hazai magánnyugdíjpénztár, a Horizont tagjai is fellélegezhetnek. A pénztár honlapján lévő számláló már 71 százalékon áll. Nekik áprilistól kell teljesíteniük a törvényben megszabott limitet. Az MKB és a Szövetség magánnyugdíjpénztáraknál a tagok egy része havonta fizet, de eddig ők is jól állnak. A MKB-nál januárban 72, februárban 73 százalékos volt a befizetők aránya, a Szövetség pedig Facebook-oldalán közölte még a múlt héten, hogy már márciusra teljesítették a szintet.
A tagdíj egyébként nem különösebben magas egyik intézménynél sem. Az MKB kéri a legtöbbet, havi ezer forintot, a Szövetségnél már csak 400 forint a havidíj, a Budapestnél és a Horizontnál pedig csupán 200. A pénztárak ebből elvonhatnak 2,5 százalékot a működésük finanszírozására, ez azonban nyilván nem elég a fennmaradásukhoz. Épp ezért mind a négy pénztár adományt is kér a tagságtól, amelynek összege a Szövetségnél a legalacsonyabb, évi ötezer forint, a legtöbbet pedig az MKB kéri, 12 ezer forintot évente. A Budapestnél a többség egyébként nem sajnálta a hatezer forintos adományt a pénztártól, és a Horizont tagjainak 56 százaléka is befizette már a 9600 forintos működési támogatást.
[caption id="" align="alignleft" width="1280"] Fotó: Pixabay.com[/caption]A minimális tagdíj ellenére is szépen nő a megmaradt, nem egészen 58 ezer pénztártag vagyona. A jegybank adatai szerint ugyanis a vagyonkezelők 19,6 milliárd forintnyi hozamot halmoztak fel a portfóliókon, így az év végén már 235,5 milliárd forint volt a tagok számláin. A legmagasabb hozamot tavaly a növekedési portfóliók érték el, a Budapesté például 10,9, a Horizonté pedig 10,19 százalékosat. Ezek a portfóliók egyébként a legnagyobbak, csaknem 153 milliárd forint van a növekedési alapokban.
A kiegyensúlyozott alapok, amelyekben több mint 64 milliárd forintot kezelnek, 7,12–8,52 százalék között hoztak. Az alig 17 milliárd forintot kezelő klasszikus alapok 1,03–4,27 százalékot emelkedtek. Az elmúlt 15 évben egyébként egy – a Szövetség klasszikus portfóliója – kivételével minden nyugdíjalap stabil reálhozamot termelt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.