A pénzintézet tájékoztatása szerint az agrárszektor finanszírozása sokrétű, heterogén ügyféligényeken alapul, így a kapcsolódó szolgáltatási palettát is ez jellemzi. A bank fontos szempontként viszi figyelembe az ügyfélméretet, illetve a gazdálkodási szerkezet összetettségét. Ennek alapján a bank az egyszerűbb, az ügyfelek likviditási helyzetét támogató konstrukciók továbbfejlesztésében lát további lehetőséget: az Agrár Széchenyi Kártya, a faktoring és a támogatás-előfinanszírozás területén. Emellett a komplexebb termelési és feldolgozóipari folyamatok finanszírozása szintén fejlesztési terület lehet.
[caption id="" align="aligncenter" width="600"] Speciálisak az ágazat igényei - Kép: Kiss Albert[/caption]
Az MKB-nál fontosnak tartották kiemelni, hogy - a közvélekedéssel ellentétben - úgy látják: az agrárszektor egy digitálisan érett, az innovációra fogékony ágazat. Ez pedig jó alapot ad a fejlesztésekhez kapcsolódó speciális finanszírozási formák kialakítására.
Az MKB erősíteni kívánja a hagyományos vállalati célpiac mellett a mikro- és kisvállalati szektor finanszírozását is. Ez utóbbi célkitűzés alapján írtak alá egy együttműködési megállapodást a Mezőgazdasági Eszköz- és Gépforgalmazók Országos Szövetségével (Megfosz).
Az innovációs igények miatt jelentős bővülést prognosztizál az MKB Bank az agrárágazatban, ami meghaladhatja a vállalatfinanszírozási piac átlagos növekedési ütemét. A pénzintézet portfoliójában ezért az agrárszektor gyakorlatilag a nemzetgazdasági súlyát reprezentálja, így 6-8 százalék közötti értéket képvisel, ám ezt az arányt növelni kívánják.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.