Egy friss felmérés szerint a bankkárok mindössze 23 százaléka volt maradéktalanul elégedett a 2016-os év után kiadott prémiummal. A hangulat a Deutsche Bank londoni leányvállalatánál dolgozók körében a legrosszabb, náluk 61 százalék volt azoknak az aránya, akik túl vékonynak találták a borítékot. Igaz, John Cryan vezérigazgató előre figyelmeztetett mindenkit, hogy a korábbi évek veszteségei után sok jóra ne számítsanak, bónuszeső akkor lesz majd, ha a legnagyobb német bank maga mögött hagyja a botrányokkal teli időszakot, és stabil nyereségtermelő pályára áll.
Az Emolument 18 bank 1640 menedzserét kérdezte meg, s az elégedetlenségi listája összeállításakor a Credit Suisse svájci bankház jött be a második helyre 52 százalékos aránnyal, a harmadik helyen a BNP Paribas végzett. A franciák épp fele volt elégedetlen munkája pénzben kifejezett gyümölcsével. Az amerikai J.P.Morgan volt az ellenpélda, náluk a londoni dolgozók 30 százaléka kevesellte csupán az éves bónuszát.
A Wall Street tavaly jobban teljesített a Citynél, és ez a bónuszok nagyságában is lemérhető. Ugyanazon bank amerikai szárnyának alelnöke 235 ezer fontos bónuszt tehetett zsebre, míg londoni kollégája ennél 60 ezer fonttal kevesebbet kapott, s ezek az arányok a többi bankházra is jellemzők. A felmérés készítői kiemelik, hogy az európai szabályozás sokkal szigorúbb az amerikainál, és a regulák megkötik a bankárok kezét, amikor kockázatosabb, de nagyobb profittal kecsegtető üzletbe vágnának.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.