Májusban többször lehetett hallani arról, hogy a Bitcoin minden addigi rekordot megdöntött. Vagyis a virtuális pénz értéke átlépte a 2000 dolláros (kb. 532 ezer forint) álomhatárt. A hír ráadásul valódi szenzációértékkel bírt, hiszen egy hónappal korábban az árfolyam mindössze 1300 dollár környékén mozgott.
Az árfolyam javuló tendenciája a május elmúlásával sem állt meg, a virtuális pénz árfolyama júniusra újabb rekordot ért el: ekkorra a Bitcoin 3 ezer dollárt ért. Nem is csoda, hogy Ronnie Moas, a Standpoint Research részvénypiaci elemzője ennek hatására kijelentette, hogy szerinte a Bitcoin ára még idén 5 ezer dollárig is emelkedhet, míg a következő évtized során pedig akár 25-50 ezer dollárt is elérheti.
Moas jóslata azonban úgy tűnik, még várat magára, legalábbis ami a nyarat illeti. A Bitcoin árfolyama ugyanis az elmúlt napokban komoly zuhanásnak indult, a júniusi rekordot maga mögött hagyva, júliusra csupán a májusi szintjén mozog. Azaz ma a bitcoint mindössze 2 266 dolláron jegyzik, de járt 2 ezer dollár alatt is.
A Bitcoint úgynevezett bányászattal állítják elő, magas teljesítményű szervereken egy algoritmuson keresztül „nyomtatják”, aminek kínálata véges. A virtuális fizetőeszköz még 2009-ben vonult be a köztudatba létrehozója, egy Nakamoto Szatosi álnéven fórumozó, máig ismeretlen személy révén. Fontos, hogy a Bitcoin elnevezés nem csupán a „valutára”, hanem a fizetőeszközt kezelő nyílt forráskódú szoftverre, és az azzal létrehozott elosztott hálózatra is vonatkozik. A többi elektronikus fizetőeszköztől eltérően a Bitcoin nem függ központi kibocsátóktól és hatóságoktól, az a peer-to-peer hálózat csomópontjai által tárolt elosztott adatbázisra támaszkodik. Az adatbázis tartalmazza a fizetések adatait, garantálva az elektronikus fizetőeszközökkel szembeni alapvető követelményeket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.