A drónok a felhasználókat már meghódították, a tőzsdék fölött azonban csak ritkán köröznek – egyelőre. Ennek egyrészt az a magyarázata, hogy a legtöbb drónt magántulajdonban lévő kínai vállalatok gyártják, míg a tőzsdén már jelen lévő képviselőik közül a legtöbben „melléküzemágban” készítik a pilóta nélküli repülőgépeket, azaz más a fő profiljuk.
A dróniparba befektetni vágyók bevásárolhatnak például az AeroVironment és az Elbit Systems részvényeiből. Mindketten a hadiipart szolgálják ki, igaz, előbbi a mezőgazdaság részére is kínál megoldásokat. Az Elbit árazása alacsonyabb, így kevésbé lehet kockázatos. További piaci szereplők még a közepes méretű drónokat gyártó Boeing, a Northrop Grumman és a Textron. Mindegyikükre jellemző, hogy a bevételeik kis része származik a drónok eladásából.
A drónok piacát a lakossági alkalmazás, vagyis a személyes felhasználású eszközök uralják. Piaci előrejelzések szerint a szegmens 2020-ra telítődhet. A vállalati célokra használt drónok piaca kisebb, viszont a magánjellegű használattal összevetve jóval nagyobb növekedési potenciál van bennük. Piaci előrejelzések szerint a drónalapú szolgáltatásokból származó vállalati bevételek 2025-re globálisan megközelíthetik a 9 milliárd dollárt.
A lakossági alkalmazás elsősorban a hobbi jellegű tevékenységet fedi le, míg a céges felhasználás leggyakoribb formái között a keresési és mentési feladatok, a forgalmi megfigyelés, valamint a mezőgazdasági és logisztikai tevékenységek szerepelnek. A legdinamikusabb növekedés a filmiparban és a térképészet piacán várható.
A vállalati felhasználást tekintve az utóbbi években számos fejlesztésre került sor. Az Amazon márciusban mutatta be a Prime Air csomagkézbesítő részlegét. A Google olyan repülő eszközökön dolgozik, amelyek képesek arra, hogy az ügyfél által megrendelt árut kötél segítségével egyszerűen leeresztik a címzetthez. A Facebook olyan napelemekkel működő drónt fejleszt (Aquila), melynek az lesz a feladata, hogy olyan helyeken biztosítson wifijelet, ahol még nincs.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.