Közzétette 2017-es éves beszámolóját a Nutex. Bár a BÉT honlapja szerint a társaság (ex-Humet) fő tevékenysége még mindig a humifulváttartalmú gyógyászati készítmények kutatása, fejlesztése, gyártása és forgalmazása, a beszámolóban azt olvashatjuk, hogy a társaság tavaly is alapvetően saját vagyonát kezelő vállalatként működött, melynek tevékenysége eszközeinek, befektetéseinek menedzselése, koordinálása. És ahogy az előző éviben, úgy a tavalyi beszámolóban is azt emelték ki, hogy a cég az immateriális javait bérbe adta.
Egészen új fejlemény, hogy részint egy csereügylet keretében – diszkontkincstárjegyekért cserébe –, részint pedig egy tőkeemelés során – apportként – visszaszerezte a társaság a még 2009-ben kibocsátott átváltoztatható kötvényeit. Ennek hozama – 18 646 757 forint – már a 330 millió 380 ezer forintos tárgyévi veszteséget is enyhítette 311 733 243 forint mínuszra.
Ha a visszaszerzett kötvények hozamától eltekintünk, akkor tavaly egy részvényre 82,05 forint veszteség jutott, szemben az előző évi 55,97 forinttal.
Tegnap reggel negatív réssel nyitott a papír, majd kicsit ugyan magához tért, de még a délutánt is 7 százalékos mínuszban töltötte. A kurzus komolyabb kilengésére a tavalyi veszteségek ellenére sem számíthattunk, mert a részvényt még januárban elkülönítés szankcióval sújtották, melyet hat hónapra szabott ki a tőzsdeüzemeltető. A karanténban érvényes és az állampapírpiacról ismerős „aukciós kereskedési modell” tudniillik fékezi az árfolyam hullámzását, mert az ajánlati könyv „csukva van”, vagyis mindenki kizárólag a saját ajánlatát látja, továbbá napközben ugyan folyamatosan tehetők ajánlatok, de csak bizonyos idősávokban lehet kereskedni. Ezért nincs mód pánikszerű kitárazásra.
A teljes cikket a Világgazdaság csütörtöki számában olvashatja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.