BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Újabb ingatlan-részvény cserékről tárgyal a BIF

Lépésenként halad a társaság, hogy megfeleljen a SZIT-elvárásoknak. Arra törekszenek, ne keletkezzék eladói nyomás a BIF-papírok piacán.

A szabályozott ingatlanbefektetési társa­ságok (SZIT) törvényi előírásai közt szereplő, minimum 25 százalékos közkéz­hányadszint eléréséhez legalább további két ingatlan-részvény csereügylet végrehajtását tervezi 2018 során a Budapesti Ingatlan Nyrt. (BIF) – erről Sajgál Gábor vezérigazgató beszélt a Világgazdaságnak. A BIF részvényeinek 11,17 százaléka közkézhányad, a társaság tulajdonában lévő saját papírok állománya pedig 17,28 százalék. A közkézhányad növelését egy áprilisi tranzakcióval már megkezdte a BIF, akkor 400 ezer darab saját részvényt cseréltek el a Waybridge Estates Kft. Andrássy út 80. szám alatti ingatlanának tulajdonáért.

A BIF egyik Városmajor utcai ingatlanja – a társaság részvényekért vásárol újabb épületeket
Fotó: VG / Kallus György

Sajgál Gábor a Világgazdaság kérdésére elmondta, a sajátrészvény-állomány kitűnő muníciót ad a közkézhányaddal kapcsolatos törvényi előírások megteremtéséhez. A BIF az ingatlan-részvény csereügyletekkel tulajdonképpen két tranzakció (saját részvények eladása intézményi befektetőknek, majd a befolyt pénzből ingatlanakvizíciók és fejlesztések) helyett hajt végre egyetlen ügyletet: részvényekkel fizet az ingatlanportfóliója bővítéséért. A vezérigazgató tájékoztatása szerint a BIF jelenleg is tárgyal a Waybridge Estates-csereüzlethez hasonló tranzakciókról. A tőzsdei árfolyam szerint a Waybridge-től megszerzett ingatlan értéke 760 millió forint lehetett. Az előzetes számítások azt mutatják, hogy a 25 százalékos közkézhányad eléréséhez minimum két, maximum három-négy hasonló tranzakcióra lesz szükség az idén. Sajgál Gábor tájékoztatása szerint a BIF olyan ingatlanakvizíciós célpontokat keres, amelyeket a mostani tulajdonos(ok)nál hatékonyabban tud üzemeltetni.

A BÉT-en kereskedett SZIT és szabályozott ingatlanbefektetési előtársaság (SZIE) státuszú cégek közül idén a BIF-részvények árfolyama emelkedett a legtöbbet: 21 százalékot. A rivális Graphisoft Park részvényeivel a január eleji szinten kereskednek, míg a szintén a SZIT-té válást tervező Appeninn papírjai 7,5 százalékot estek az év eleje óta. A BIF-részvényeket még nem elemzik, bár az eredeti tervek szerint a BIF is bekerült volna a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) elemzési és árjegyzési programjába.

A teljes cikket a Világgazdaság pénteki számában olvashatja

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.