Csütörtökön már a kereskedés első órájában 50 milliós forgalmat csinált a nyolcforintos réssel nyitó OTT-One, s a forgalom délutánra a százmillió forintot is meghaladta. Szerdán este érkezett a hír, hogy a társaság értékesítési ügynöki és viszonteladói szerződést kötött Dubajban bejegyzett partnerével. A szerződéssel az OTT-One nem kizárólagos jogosultságot biztosított a partnercég részére egyedi biztonságtechnikai megoldásainak promóciójára és viszonteladói értékesítésére az úgynevezett MENA-régióban, vagyis a Közel-Keleten és Észak-Afrikában.
A szerződés alapján a partner szerdán az első megrendelést is eljuttatta a magyar társaságnak. Ennek keretében az OTT-One egy olyan heterogén informatikai biztonsági rendszerből álló modulcsomag szállítására kapott megrendelést 2 millió 280 ezer euró értékben, amely egyéni virtualizációs implementációra épülő, blokkláncalapú hitelesített adatkövetést tud megvalósítani. A szerdai szerződéskötés és az annak alapján elnyert megrendelés visszaigazolja az OTT-One menedzsmentjének azt a várakozását, amely szerint a társaság biztonságtechnikai innovációi és fejlesztései nemzetközi piacokon is versenyképes megoldásnak számítanak – olvasható a közleményben.
A cég terjeszkedése a MENA-régióban nem kelthetett különösebb meglepetést, miként a blockchaintechnológia alkalmazása sem újdonság, mivel idén márciusban már aláírtak öt afrikai ország – Kongói Demokratikus Köztársaság, Kongói Köztársaság, Kenya, Ruanda és Burundi – képviselőjével egy együttműködési megállapodást. Ez arról szólt, hogy a szerződő országok fizetős orvosi ellátási szolgáltatások igénybevételére Magyarországra utaztatnak magánellátást igénybe vevő pácienseket. Ebben a folyamatban biztonságos betegadat-kezelő megoldásokat és vénaszkenner-alapú betegazonosító rendszereket biztosít közreműködő partnerként az OTT-One, amely ezen felül blockchainalapú elszámolási, adatkezelési megoldásokat is szállít.
A cég vezető sztorija a vénaszkenneres megoldás. Ez az olyan, biometrikus azonosításon alapuló szoftveres szolgáltatások közé tartozik, amelyeknél az azonosításhoz nem elég egy eszköz (token) birtoklása és a jelszó (PIN), hanem a jelszó használatára jogosult személynek fizikailag is jelen kell lennie.
A teljes cikk a Világgazdaság pénteki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.