Csütörtökön 11 óra után nem sokkal 326,26 forintot kértek a bankközi devizapiacon egy euróért. Ez azt jelenti, hogy csupán alig több, mint 1 forintra vagyunk a mindenkori történelmi csúcstól (327,62 forint). Délután egyig a 325-ös szintig visszaerősödött a forint, aztán ismét gyengült, 14 óra után ismét 326 felett volt az árfolyam.
A magyar fizetőeszköz árfolyama nem csak az euróval, hanem a többi fő devizával szemben is gyengült csütörtökön. A MarketWatch adatai szerint kevéssel 15.30 után:
Ahogyan arról a napokban beszámoltunk, alaposan megrángatta a forintot a Magyar Nemzeti Bank (MNB) kamatdöntő ülése kedden. A jegyzés az euróval szembeni 324-es szint körül oldalazott az ülés előtt, várva a monetáris tanács ülése utáni jegyzőkönyvet, vajon mond-e valamit a jegybank a forintgyengülésről. A közlemény azonban egy szót sem tartalmazott az árfolyammozgásról, a forint erre hirtelen a 325,1-es keresztárfolyam fölé gyengült.
A hirtelen zuhanás közben a jegybank kiadott még egy közleményt, melyben hangsúlyozták: 5-8 negyedéves távlatban nem tarthatók fenn a jelenlegi laza monetáris kondíciók. Ettől a kereskedők tépni kezdték a hazai devizát, pillanatok alatt a 322-es kurzus alá erősödött. Ekkor úgy tűnt a piac megnyugodott, hogy az MNB a szigorodó monetáris trendeknek nem fog sokáig ellenállni.
Varga Mihály Pénzügyminiszter az M1 állami televíziónak a forint árfolyamával kapcsolatban elmondta, hogy a kormány a piaci helyzethez alkalmazkodik, árfolyamcélt nem tűzött ki. Varga Mihály arra számít, hogy a helyzet megnyugvásával a forint árfolyama visszakorrigál. Mindehhez az is hozzájárul, hogy a piacok értékelik a magyar gazdaság kiegyensúlyozottságát és azt, hogy más feltörekvő államoktól eltérően Magyarországon nincs szükség válságintézkedésekre .
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.