Az előbbi 2,25 százalékkal emelkedett 2018-ban, az utóbbi viszont 1,2 százalékos esésben van. Az amerikai tőzsdecégek a második negyedévben rekordösszegért vették saját részvényeiket, a 433,6 milliárd dolláros költésük majdnem duplája az első háromhavi 242,1 milliárdnak. A rangsor élén a saját papírjaiból 15 milliárd dollárnyit vásárló Nike, a 12 milliárdos programot megvalósító Broadcom és a GE-t a Dow Jones indexből nemrégiben kitúró Walgreens áll tízmilliárd dolláros aktivitással.
Csak júniusban 31 amerikai tőzsdevállalat szánt legalább egymilliárd dollárt részvény-visszavásárlási programra. A sajátrészvény-vásárlások aligha érnek véget, tekintve, hogy az amerikai tőzsdecégek 2,1 ezermilliárd dollár készpénzállománnyal rendelkeznek, a pénz sorsa a részvény-visszavásárlás mellett osztalékfizetés, akvizíció vagy beruházás lehet.
A részvénybefektetés ennek ellenére nem lett népszerű. Ennek egyik jele, hogy júniusban 23,7 milliárd dollárnyi vagyon áramlott ki a részvénypiaci befektetési alapokból, ami szintén rekord. A szokatlanul nagy eladási hullám miatt a második negyedév szaldója 20,2 milliárd dolláros tőkekivonás lett. Ilyen gyenge három hónapjuk 2016 óta nem volt a részvényalapoknak, akkor az elnökválasztás előtti időszakban bizonytalanodtak el a befektetők.
A teljes cikk a Világgazdaság szerdai számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.