A Mol Vidi FC Bajnokok Ligája-szereplése úgy felpezsdíti a hazai sportfogadási piacot, mint 2016 nyarán a magyar válogatott részvétele az Európa-bajnokságon. Holott egyébként is aranykorát éli a kategória:
tavaly a Szerencsejáték Zrt. 436 milliárd forintos árbevételi rekordjához 45 százalékos részaránnyal járult hozzá a sportfogadás, egy évvel korábban pedig a 386 milliárdos forgalom 44 százalékát adta.
A székesfehérváriak eddig lejátszott öt nemzetközi kupamérkőzésére egy kivételével rendre legalább félmillió fogadást kötöttek a Tippmixen – tájékoztatták a társaság sajtóirodáján a Világgazdaságot –, összesen több mint 2,6 millió szelvény érkezett. A csúcsot a bolgár Ludogorec Razgrad elleni hazai visszavágó tartja 591 ezer fogadással, megelőzve az FF Malmö elleni múlt heti svédországi találkozót (557 ezer), illetve a Dudelange elleni luxemburgi meccset (525 ezer).
A Szerencsejáték közlése szerint a magyar csapatok nemzetközi mérkőzései a legkeresettebb fogadási ajánlatok között szerepelnek. A 32. hét első felében az FF Malmö–Vidi BL-selejtező a második legfogadottabb esemény volt, olyan nagy presztízsű párosításokat megelőzve, mint a Standard Liege–Ajax (538 ezer fogadás) vagy a Benfica–Fenerbahce (463 ezer).
A 30. hét első felében pedig a teljes Tippmix-kínálatot figyelembe véve a Ludogorec–Vidi-meccsre érkezett be a legtöbb fogadás, ahogy azt megelőzően a Vidi–Dudelange-találkozó is a legnépszerűbbnek bizonyult a 29. hét első felében.
Érdekesség, hogy a Dudelange elleni párharc első felvonását az adott időszakban csak a világbajnokság két elődöntője előzte meg a szelvények számát tekintve.
Összehasonlításképp a játékszervező kiemelte, hogy a 2017–18-as Bajnokok Ligája-szezon legnépszerűbb mérkőzéseire átlagosan 725 ezer fogadás érkezett, a legtöbb, 889 ezer a PSG–Bayern München-csoportmeccsre. A Vidi–Ludogorec-találkozó ezen a téren olyan csatákat utasít maga mögé a legutóbbi BL-kiírásból, mint a Liverpool–Roma (567 ezer fogadás) vagy a Real Madrid–Bayern (446 ezer) elődöntő.
A fogadási láz a közvélemény érdeklődését tükrözi, a labdarúgóklub pedig nemcsak szakmailag, hanem anyagilag is érdekelt a jó szereplésben. Muszbek Mihály sportközgazdász a Világgazdaságnak kiemelte, hogy egyre több pénzt oszt szét a Bajnokok Ligája-résztvevők között az európai szövetség, az UEFA.
Míg 1995-ben a Ferencváros 700 millió forintot keresett a csoportkörbe jutással, 2009-ben a Debrecen pedig 2,6 milliárdot, addig idén a Vidi esetében ez az összeg az 5,7 milliárd forintot is elérheti, ami csaknem 30 százalékkal haladja meg a csapat éves költségvetését.
A teljes cikket a Világgazdaság hétfői számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.