Megértettük, hogy az egyesülési folyamat folytatásának, az országos fúziónak nincs észszerű piaci alternatívája
– fejtette ki a Figyelőnek adott interjújában Vida József, a TakarékBank Zrt. elnök-vezérigazgatója, a B3 Takarék Szövetkezet ügyvezetője.
Vida József elmondta: a fúzió tervezésekor nyugat-európai szövetkezeti rendszereket vettek alapul. A szövetkezeti jelleg nem jelent egyet a takarékhagyományok feladásával, csupán korszerűsíti azokat. Céljuk, hogy megszólítsák a fiatalabb, városi lakosokat, szeretnének újszerű termékeket és szolgáltatásokat kínálni mindenkinek, s hatékonyan, nyereségesen működni.
Az elnök-vezérigazgató szerint ugyanis az ügyfelek szemszögéből még nem nagyon látszik, hogy a takarékok egy csoportot alkotnak.
Eldöntöttük, hogy egy olyan korszerű rendszert hozunk létre, amely jóval hatékonyabb működést biztosít számunkra, és lehetővé teszi, hogy az ügyfeleink bárhol az országban, bármely takarékfiókban bármilyen ügyüket el tudják intézni
– mondta az új rendszer átjárhatóságáról Vida.
A várt eredmények tekintetében Vida József kijelentette:
A korábban elkezdett átalakulási folyamat részeként az integrációs folyamatot elkezdő 52 szövetkezet fuzionálása után a jelenleg működő 12 takarékszövetkezet, valamint a korábban takarékból alakult 3 kereskedelmi bank, valamit a Takarék Kereskedelmi Bank (a korábbi FHB Kereskedelmi Bank) több lépcsőben történő fúziójával egyetlen univerzális kereskedelmi bank alakul – jelentette be a Takarékbank Zrt. közgyűlése után Vida József elnök-vezérigazgatója november végén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.