fejezte be a napot. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,07 százalékos mínusszal zárta a kereskedést.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 7,41 pontos, 0,02 százalékos csökkenéssel, 40 855,56 ponton zárt csütörtökön.
A brit-holland olajkonszern, a Royal Dutch Shell részvénye csaknem 4 százalékos nyereséggel zárta a kereskedést, miután a várakozásokat jelentősen meghaladta negyedik negyedéves profitja. A Brexit körüli bonyodalmak ellenére jó eredménnyel zárta üzleti évének első hat hónapját a világ legnagyobb szeszipari vállalata, a Diageo is, részvénye több mint 4,6 százalékos plusszal zárt.
Ezzel szemben a brit-holland Unilever arról számolt be csütörtökön, hogy forgalma csökkent a tavalyi utolsó negyedévben és a múlt év egészében, ezért a vállalat részvénye mintegy 2 százalékos mínuszban zárt. Csalódást okozott a befektetőknek a Nokia idei előrejelzése is, ezért részvényárfolyama több mint 3 százalékos veszteségben zárta a kereskedést.
Az európai tőzsdezárás után a New York-i tőzsdén a 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 0,22 százalék mínuszban, a részvények szélesebb körét felölelő S&P500 index 0,70 százalék pluszban volt, a technológiai papírok Nasdaq Composite mutatója pedig 1,33 százalék emelkedést jelzett.
Az európai tőzsdezárás után az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 26 cent (0,42 százalék) plusszal, 61,80 dolláron állt.
Az arany unciánkénti ára 0,79 százalékkal, 10,35 dollárral 1325,85 dollárra emelkedett, a nemesfém ára kilenchavi csúcsot ért el csütörtökön.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1445 dollárt adtak a délután fél négykor jegyzett 1,1408 dollár után.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.