Március 20-ra hívta össze az Első Hazai Energia-portfolió Nyrt. (EHEP) rendkívüli közgyűlését a DVG. Az EHEP életében szükséghelyzet állt elő, mivel a cég részvényeit január 16-tól hat hónapos időszakra elkülönítőbe tette a BÉT, miután a társaság igazgatósága a likviditási gondok miatt még tavaly november 7-én lemondott, s idén január 6-tól már az ügyvezetést sem látta el.
A társaság könyvelését végző Nória Kft. is felmondott. Az új vezetőségről és a fizetésképtelenséggel előállt helyzetről a január 4-re összehívott megismételt rendkívüli közgyűlés dönthetett volna, ám azon senki sem jelent meg.
A márciusi rendkívüli közgyűlés napirendi pontjai között szerepel az igazgatósági, a felügyelőbizottsági és az auditbizottsági tagok, továbbá a könyvvizsgáló megválasztása. Dönteni kell a 2018-as üzleti évre vonatkozó beszámolóról és arról is, hogy ki viselje a közgyűlés költségeit.
Kérdés, vajon milyen beszámolót terjesztenek elő, továbbá, hogy azt miként fogadja el az igazgatóság.
A DVG jogi képviselője, Móricz Zoltán az ügyvédi titoktartásra hivatkozva hárította el érdeklődésünket, míg a vagyonkezelő elnöke külföldön tartózkodik.
A tavalyi éves jelentés számszaki része elkészült, ám az értékelő rész, amely legalább olyan fontos, még hiányzik, és nincsenek olyan tisztségviselők, akik ezt elfogadhatnák
– mondta a Világgazdaságnak Fodor László, a november 7-én lemondott igazgatóság elnöke, hozzátéve, hogy az EHEP saját tőkéje december végén nullaközeli volt. Az új vezetésnek tehát a likviditás helyreállításával kapcsolatban is intézkednie kell.
Az EHEP másik nagy tulajdonosa a felszámolás alatt álló, 32,41 százalék felett rendelkező Buda-Cash, ám a brókercég felszámolója évek óta nem vesz részt a társaság életében.
A teljes cikk a Világgazdaság szerdai számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.