A tavalyi év azonos időszakához képest az ALTEO Csoport konszolidált EBITDA eredménye 12 százalékos növekedéssel 454 millió forintra, árbevétele 25 százalékos növekedéssel 6,5 milliárd forintra emelkedett – olvasható a cég közleményében. Mint írják, az árbevétel növekedését elsősorban az energia-kiskereskedelem szegmens piacszerzése és a Zuglói erőmű 2018. II. negyedévtől való konszolidációja okozta. Ezt mérsékelte, hogy kettő, a kötelező átvételi rendszerben (KÁT) termelő szélerőmű 2018 első félévének végére, a Gibárti Vízierőmű pedig 2018 szeptemberére megtermelte a rendszerben termelhető maximális mennyiséget, így azok idén már piaci áron, alacsonyabb árbevétel mellett értékesítik termelésüket. A Villamos- és hőenergia termelési (piaci) valamint a Kiskereskedelmi szegmens tudtak javítani EBITDA termelő képességükön az előző év azonos időszakához képest.
A társaság az üzletágak eredményes működtetése mellett továbbra is nagy hangsúlyt helyez a kedvező megtérülésű projektek, beruházások finanszírozására. Az ALTEO a 2016. végi elsődleges nyilvános részvénykibocsátás óta több mint 12 milliárd forint összértékben döntött befektetésekről, beruházásokról. Ezek kivitelezése részben még folyamatban van, azonban várhatóan 2019 közepéig minden érintett befektetés, így a két, összesen 14 MW-os naperőmű, valamint az energiatárolós K+F projekt lezárása is megtörténik. A növekedés azonban hasonló lendülettel folytatódik, ezt a célt szolgálja a 2019 márciusában sikeresen végrehajtott zártkörű tőkeemelés, 2 milliárd forintértékben.
A befolyt összeg a társaság új, 7-10 milliárd forint közötti összértékű, elsősorban megújulóenergetikai befektetéseinek, beruházásainak finanszírozásához járul hozzá. Ezek között a társaság tervei szerint egyaránt találhatók felvásárlások, valamint zöld- és barnamezős befektetések.
A társaság 2019 áprilisában alá is írt egy üzletrész adásvételi szerződést a Raiffeisen Energiaszolgáltató Kft.-vel, az ügylet eredményeként az ALTEO Csoport egy 13 toronyból álló, 25 megawatt névleges kapacitású, a Győr-Moson-Sopron megyei Bőny térségében található szélerőműpark tulajdonjogát szerzi meg a szerződésben foglalt zárási feltételek teljesülése esetén. A részben a tőkeemelés során befolyt összegből finanszírozott felvásárlással, a kivitelezés alatt álló naperőművi beruházások lezárásával, valamint a már az ALTEO birtokában lévő egyéb, megújuló energiát hasznosító erőművek teljesítményével együtt a társaság megújuló energiaforrásokat hasznosító erőművi kapacitása meghaladja majd az 55 megawattot, amelyhez mintegy ötven megawattos földgáz erőművi kapacitás társul.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.