Nagy horderejű bejelentésekből nem volt hiány a tavalyi konferencián. Lehet-e számítani hasonlóra az idén is?
Korai lenne bármit mondani, de ami biztos: a program idén is izgalmas lesz. A mintegy ötszáz fős hallgatóságban a lehető legnagyobb arányban képviselik magukat a hazai vállalati csúcsvezetők. A délelőtt vitaindítóval kezdődik, majd panelbeszélgetésekkel, előadásokkal, kerekasztal-beszélgetéssel folytatódik. Zárásként pedig a tőzsdére lépés folyamatát ismertetjük, és az ELITE Program tapasztalatairól számolnak be a részt vevő cégek.
Milyen tematika szerint szervezték a programot?
Alapvetően arra keressük a választ, mi lehet a magyar tulajdonú topvállalatok versenyképességének a kulcsa, és milyen módon érdemes vezetni egy tízmilliárd feletti árbevétellel rendelkező céget.
Negyedszerre választottak ötven magyar tulajdonú, kifejezetten nem startupként definiálható céget. Hogyan vethető össze a kiadvány a korábbiakkal?
Régóta foglalkozom a hazai közép- és nagyvállalati szektorral, de még én magam is meglepődöm azon, hogy milyen sok kitűnő cég működik ma Magyarországon. Olyanok, amelyeket mindenkinek ismernie kellene. A BÉT50 című kiadványunk éppen erről szól, ezeknek a „rejtőzködő” vállalatoknak a bemutatásáról. Az EY már harmadik éve támogatja szakmai partnerként és tanácsadóként a Budapesti Értéktőzsdét ebben a projektben. Ötven új céget választottunk ki, nincs átfedés a korábbi évek vállalataival.
A teljes interjút a Világgazdaság pénteki számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.