BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Van még inspiráló cég Magyarországon

Egyre nagyobb a nyitottság a vállalatok részéről a tőzsde irányába – mondta lapunknak Paulovits Márton, a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) kibocsátói akvizíciós igazgatóságának vezetője, aki szerint elképesztő tartalékok vannak a kkv-szektorban.

Nagy horderejű bejelentésekből nem volt hiány a tavalyi konferencián. Lehet-e számítani hasonlóra az idén is?

Korai lenne bármit mondani, de ami biztos: a program idén is izgalmas lesz. A mintegy ötszáz fős hallgatóságban a lehető legnagyobb arányban képviselik magukat a hazai vállalati csúcsvezetők. A délelőtt vitaindítóval kezdődik, majd panelbeszélgetésekkel, előadásokkal, kerekasztal-beszélgetéssel folytatódik. Zárásként pedig a tőzsdére lépés folyamatát ismertetjük, és az ELITE Program tapasztalatairól számolnak be a részt vevő cégek.

Milyen tematika szerint szervezték a programot?

Alapvetően arra keressük a választ, mi lehet a magyar tulajdonú topvállalatok versenyképességének a kulcsa, és milyen módon érdemes vezetni egy tízmilliárd feletti árbevétellel rendelkező céget.

Fotó: VG / Kallus György

Negyedszerre választottak ötven magyar tulajdonú, kifejezetten nem startupként definiálható céget. Hogyan vethető össze a kiadvány a korábbiakkal?

Régóta foglalkozom a hazai közép- és nagyvállalati szektorral, de még én magam is meglepődöm azon, hogy milyen sok kitűnő cég működik ma Magyarországon. Olyanok, amelyeket mindenkinek ismernie kellene. A BÉT50 című kiadványunk éppen erről szól, ezeknek a „rejtőzködő” vállalatoknak a bemutatásáról. Az EY már harmadik éve támogatja szakmai partnerként és tanácsadóként a Budapesti Értéktőzsdét ebben a projektben. Ötven új céget választottunk ki, nincs átfedés a korábbi évek vállalataival.

A teljes interjút a Világgazdaság pénteki számában olvashatja

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.