Folytatódott hétfőn a bő tíz napja tartó forintgyengülés, a hazai deviza az euróval szembeni 329-es szintről tegnapra egész a 335-ös keresztárfolyamig gyengült, mielőtt korrigálni kezdett volna. A forint régiós párjai is gyengélkedtek, a lej és a zloty jegyzése is esett, bár kisebb mértékben, mint a magyar fizetőeszközé. A gyengülésnek nem volt kifejezett kiváltó oka, az euróval szembeni keresztárfolyam az év eleje óta csendesen csorog lefelé. Pedig a nemzetközi kereskedési hangulat a kereskedelmi egyezmény várható aláírása miatt javul, ami a kockázatkeresés erősödésén át segíthetné a fejlődő piaci devizákat.
Néha azért esnek a régiós devizák, mert javul a kereskedési hangulat – hangsúlyozta a Világgazdaság kérdésére Török Zoltán, a Raiffeisen Bank vezető elemzője.
A fejlődő piacokat is differenciálják a befektetők, ha javul a hangulat, a tőke a biztonságosabb piacokról a kockázatosabbak felé távozik.
Magyarország viszont a biztonságosabb fejlődő piacok közé tartozik. Ezt az elméletet alátámasztja, hogy a kockázatosabb országok devizái – különösen a török líra és az indiai rúpia – is drágultak hétfőn, az MSCI fejlődő piaci devizaindexe is emelkedett az elmúlt egy hétben.
A teljes cikket a Világgazdaság keddi számában olvashatja!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.