Miközben 2013-tól a lakosság egyre elfogadóbbá vált a hitelekkel szemben, az elmúlt két évben a 70 százalék körüli arány már nem nőtt érdemben a friss felmérésben 74 százalék az arányuk – ismertette felmérésük legújabb kutatásának adatait Holló Bence, a Cofidis magyarországi fióktelepének vezetője.
Ugyanakkor
az idén januári felmérésben csúcsra, 26-ról 31 százalékra emelkedett azok aránya, akik az elmúlt egy évben hitelt vettek fel,
egy másik szám szerint a tavalyi 8-ról 10 százalékra emelkedett azok aránya, akik az elmúlt egy évben személyi hitelt vettek fel.
A Cofidis hitelmonitor adatai szerint
67 százalékról idén januárra 40 százalékra csökkent az anyagi helyzetüket rossznak értékelők aránya, s már csak a válaszadók negyede számít anyagi helyzetének romlására a következő év során.
A Cofidis portfóliójának növekedése 2015 óta meghaladta a 200 százalékot, tavaly a kihelyezett hitelállomány már meghaladta a 100 milliárd forintot. Miután a társaság rövid távú hitelezésre helyezi a hangsúlyt, ezért nem meglepő, hogy a kihelyezett kölcsönök száma tavaly átlépte az 50 milliárd forintot. Az ügyfelek száma tavaly 11,2 százalékkal 150 ezer fölé emelkedett.
A digitalizáció lesz a személyi hitelek piacának újabb mérföldköve: a Cofidis felmérése szerint az elmúlt évben hitelt igénylő ügyfelek 17 százalékban az internetem, 6 százalékban telefonos úton intézték kölcsönigénylésüket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.