Emelkedéssel nyitottak az irányadó New York-i tőzsdeindexek kedden. A befektetőket megnyugtatta, hogy a januárban aláírt amerikai-kínai kereskedelmi részmegállapodás továbbra is teljes egészében érvényes, a vártnál jobb európai beszerzésimenedzser-indexek pedig jó előjelként szolgálnak a késő délutáni amerikai adatokhoz.
A 30 vezető iparvállalat
indította a kereskedést.
Donald Trump amerikai elnök hétfőn este a Twitteren cáfolta kereskedelmi tanácsadója, Peter Navarro zavart keltő nyilatkozatát, amely szerint a Kínával kötött kereskedelmi megállapodásnak vége, és megszakadtak a tárgyalások. „A kereskedelmi megállapodás Kínával teljes mértékben sértetlen” – írta Trump.
Bár a Kína és az Egyesült Államok közötti feszültségek éleződése aggodalmat kelt, a több ezer milliárd dollár értékű monetáris és fiskális gazdaságösztönző intézkedések, a gazdaság újraindítása és egy sor bátorító gazdasági adat hatására az S&P 500-as mutató értéke 42 százalékkal emelkedett a márciusi mélyponthoz képest, és már csak 8 százalékkal marad el a február 19-én elért történelmi csúcshoz képest.
A nagy nyugat-európai tőzsdéken is eluralkodott a derűlátás, miután az IHS Markit londoni gazdaságkutató intézet délelőtt közzétett felmérésének tanúsága szerint júniusban a várakozásoknál lényegesen jobban alakult és már a második egymást követő hónapban mérséklődött a teljesítményromlás mértéke az euróövezeti gazdaságban.
Kedd délután fél négykor
az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül pedig az EuroStoxx50 1,74 százalékos pluszban állt.
A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1323 dollárt adtak, 0,56 százalékkal gyengült az amerikai fizetőeszköz. A jenhez képest 0,47 százalékot veszített értékéből a dollár, 106,36 jenen forgott.
A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajféleség, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) drágul.
Délután fél négykor a Brent hordónként 0,93 százalékos pluszban, 43,48 dolláron, a WTI pedig 0,88 százalékos nyereségben, 41,09 dolláron forgott a legközelebbi, augusztusi határidős jegyzésekben.
Az azonnali jegyzésekben az arany unciánkénti ára 0,54 százalékkal, 1763,98 dollárra, az augusztusi szállítású aranyé pedig 0,73 százalékkal, 1779,25 dollárra emelkedett a New York-i árupiacon.
Hétfőn emelkedéssel zártak a New York-i tőzsdeindexek: a Dow Jones ipari átlag 0,59 százalékkal, 26 024,96 pontra, az S&P 500-as index 0,65 százalékkal, 3117,86 pontra, a Nasdaq-piac összetett mutatója pedig 1,11 százalékkal, 10 056,48 pontra kúszott fel.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.