BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Továbbra is stabilan működik a Duna-parti Szilícium-völgy

Stagnáló bérleti díjak és kihasználtság mellett is 11 százalékkal, 1,11 millió euróra nőtt a Graphisoft Park pro forma adózott eredménye a második negyedévben.

A terveknek megfelelő, 1,11 millió euró pro forma adózott eredményt ért el a Graphisoft Park a második negyedévben, a bővülés éves alapon 11 százalékos volt – derül ki az ingatlanhasznosító társaság keddi piaczárást követően közzétett beszámolójából.

Fotó: Kallus György/VG

A Bojár Gábor érdekeltségébe tartozó vállalatcsoport a tavalyival lényegében megegyező, 3,65 millió eurós bérleti díjbevételt ért el, ahogyan a kamatok, adózás és értékcsökkenési leírás előtti eredmény (EBITDA) is 3,28 millió eurón stagnált, míg az 1,49 milliós üzemi eredmény minimálisan, 20 ezer euróval maradt el a bázisidőszakétól.Az irodaterületek kihasználtsága az előző évi kismértékű visszaesést követően a tavalyi negyedik negyedévétől 94 százalékon stabilizálódott, miközben 2021. második negyedévében a budapesti átlagos üresedési ráta – részben a növekvő irodakínálatból adódóan – tovább emelkedett.

A koronavírus hatására átalakuló irodahasználat és a „home office” térnyerése a társaság közleménye szerint érzékelhetően hatással van az irodák iránti keresletre, ugyanakkor a Graphisoft Park bérlői körében jelentős területcsökkentési igények eddig nem merültek fel.

A társaság ingatlanállományának piaci értéke az első negyedévhez képest 540 ezer euróval 241 millió euróra csökkent június végére. Az értékcsökkenés mögött az északi fejlesztési terület elhúzódó kármentesítése áll, amire az MVM Next Zrt. jövő év végéig kapott meghosszabbított határidőt a Pest Megyei Kormányhivataltól, a független értékbecslő pedig a lehetséges új fejlesztések ebből következő csúszását figyelembe véve további 760 ezer euróval csökkentette a telkek valós értékét.

Az első félév tényszámainak ismeretében a vezetőség továbbra is fenntartja 2021 egészére vonatkozó eredménycéljait.

Ez alapján a díjbevételek a tavalyi, 14,5 millió eurós szintre futhatnak be, a 13,3 millió euróra becsült EBITDA viszont a pandémia előtti, 2019-es szinten maradhat. A korábbi években lezajlott fejlesztések és felújítások végeztével az értékcsökkenés mértéke nem változik jelentősen, várhatóan idén is 7,1 millió euró lesz, miközben a kamatköltség – a folyamatos törlesztéseknek köszönhetően – várhatóan 1,9 millió euróra csökken. A fentiek eredményeként a a Graphisoft adózott, pro forma eredménye a tavalyinál 130 ezer euróval kisebb, 4,3 millió euró lehet, elsősorban a működési költségek várható növekedése miatt.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.