A hazai részvénypiac forgalma júliushoz képest csaknem 46 százalékkal, 222 milliárd forintra, azaz napi 10,6 milliárd forintra nőtt augusztusban – derül ki a Budapesti Értéktőzsde ma reggel közzé tett tájékoztatójából.
A jelentős élénkülés annak ellenére következett be, hogy a koronavírusos fertőzések számának globális emelkedése továbbra is nagy hatást gyakorol a nemzetközi börzékre, több európai és ázsiai részvénymutató is vegyes mozgást mutatott. Az elmúlt hetekben kialakult afganisztáni helyzet pedig elsősorban a tengerentúli befektetők kereskedési kedvét befolyásolta kedvezőtlenül.
Mindezek ellenére mind az S & P 500, mind a Dow Jones új rekordot állított fel a múlt hónap során, az S&P 500 26-án 4496 ponton, a Dow Jones pedig 16-án 35 625 ponton zárt.
Eközben újabb történelmi mérföldkőhöz ért a BUX index is. A Budapesti Értéktőzsde első számú mutatója augusztus 6-án több mint három évtizedes története során először zárt 50 000 pont felett. A hónap hátralévő részében stabilan 50 ezer pont felett tartotta magát, esetenként az 52 ezer pontot is átlépve.
Legmagasabb napi záróértékét – 52 289 pontot – 18-án érte el, végül 51 970 ponton zárta a hónapot, ami 6,9 százalékos növekedést jelent az előző hónaphoz képest.
A kereskedés azonban továbbra is a blue chipekre koncentrálódott. Az OTP aránya az összforgalmon belül 51,2 százalékot tett ki, míg a Richterre 23,5, a Molra pedig 18,1 százalék jutott, azaz a három vezető részvény együttesen értékben az üzletkötések 93 százalékát hozta. Az elitklubon belül a bankpapír az árfolyamerősödést tekintve is aranyérmes lett, hiszen 9,4 százalékkal, 17 850 forintra drágult.
Érdemes még kiemelni a Waberer’s teljesítményét: a kurzus a második negyedéves jelentést, majd az azt követő céláremelést követően kezdett raliba. Végül a hónapot 34 százalékos emelkedéssel zárta.
A befektetési szolgáltatók versenyében a Wood & Company került fel a csúcsra 126 milliárd forint értékű részvényforgalommal, a második és a harmadik helyen a Concorde és az Erste Bank zárt 106, illetve 93 milliárd forinttal.
Az árupiacon az utolsó nyári hónap is mérsékelt kereskedést hozott, a szekció összesen 796 millió forint értékű kontraktust bonyolított le.
Ennek 79 százalékát a takarmánykukorica adta 630 millió forinttal, a második helyen a búza végzett közel 77 millió forinttal, míg a takarmányárpára 53 millió és a takarmánybúzára 36 millió forint értékben születtek kötések.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.