A részvénypiac forgalma 56,39 milliárd forint volt a múlt heti 77,70 milliárd forint után, a vezető részvények vegyesen teljesítettek.
Az Equilor Befektetési Zrt. összefoglalójában kiemelte, esett a héten a BUX-index, az emelkedő hozamkörnyezet és az orosz-ukrán konfliktus is eladói nyomást okozott a magyar tőzsdén.
A Mol kedden jelentette be, hogy az Unicredit Bankkal, a Commerzbankkal és az ING Bankkal kötött opciós szerződése szerinti vételi opciókat hív le, péntek a teljesítés napja. A tranzakciót követően a vállalat sajátrészvény állománya 74 138 899 darab részvénnyel emelkedett. A lehívási átlagár 6,668 euró volt, amely 9,09 százalékkal alacsonyabb a csütörtöki záróárfolyamnál.
Egyúttal jelezték, céláremelések érkeztek a Mol-ra.
A Goldman Sachs 3000 forintról 3700 forintra emelte a 12 havi célárfolyamot, az ajánlást semlegesről vételre javította. Az mBanku 3523 forintról 3942 forintra emelte a társaságra vonatkozó 12 havi célárfolyamát, az ajánlás továbbra is vétel.
Beleszeretett a Goldman Sachs a MolbaIdén és jövőre is meghaladhatja az 1100 milliárd forintot a Mol EBITDA-ja. Az erős készpénztermelésből az osztalék emeléséhez is nagyobb tere lesz a magyar olajvállalatnak, a Goldman Sachs ezért hosszú idő után újra vételre ajánlja a részvényt. |
Hozzátették, hogy az OTP-re pedig célár csökkentés érkezett. Az Autonomous Research 24 422 forintról 21 178 forintra csökkentette az OTP-re vonatkozó 12 havi célárfolyamát, az ajánlást felülteljesítésről semlegesre rontotta.
Arról is beszámoltak, hogy jövő héten 30 bázispontos kamatemelést vár a Magyar Nemzeti Banktól (MNB) a Morgan Stanley. A bankház elemzői szerint 2,4 százalékról 2,7 százalékra emelkedhet a hazai alapkamat, a jövő heti tenderen az egyhetes betéti kamatszintet is legalább 30 bázisponttal emelheti a jegybank.
Egyrészt az erőteljes inflációs nyomás arra késztetheti a döntéshozókat, hogy az alapkamat és a betéti kamatszint közötti, 1,6 százalékos különbséget 1,8-2,0 százalékra növeljék, ugyanakkor a forint erősödése miatt ezzel a lépéssel egyelőre kivárhatnak. Itt nagyon fontos lesz a megfelelő időzítés, mivel a forint januári erősödésének egyik legfontosabb hajtóereje a novemberi-decemberi kamatemelési sorozat volt, amelynek során összességében 220 bázisponttal emelték az egyhetes betéti kamatot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.