Stabilan 368 alatti euróval fogadta a választási eredményt a forintpiac. Hétfőn napközben azonban forintgyengülés indult, s az euró-forint délelőtt már 369,60 felett mozgott. Ami részben egybecseng a régiós mozgásokkal, hiszen a lengyel złoty is a gyenge irányba mozdult az euróval szemben.
A magyar deviza napközbeni gyengülése azzal is összefüggésbe hozható, hogy az új kormánynak három gazdasági problémát kell együtt kezelnie, nevezetesen a magas inflációt, az alacsony gazdasági növekedést, és valószínűleg költségvetési kiigazításra is szükség lehet
– mondta a VG-nek Varga Zoltán, az Equilor szenior elemzője. Hozzátéve: ezek részben egymás ellen is hatnak, s a piac most az árazással próbálkozik.
Technikai szempontból is érdekes a kép, ugyanis
épp egy meredeken csökkenő trendvonalat tesztel az euró-forint árfolyama, melynek áttörése esetén a kurzus feltapadhat 370-es meghatározó ellenállási szintre.
Bár az indikátorok egyelőre még lefelé mutatnak, vagyis a forinterősödés irányába, de az RSI már közeledik az 50-es szint felé, ami fordulatot sejtet.
Közben enyhén optimista a hangulat a tőzsdén. A BUX 0,3 százalékos pluszban tartózkodik kora délután, így felülteljesíti a többségében mínuszban lévő európai indexeket.
A Londoni tőzsde 0,1 százaléknál kisebb erősödésben van, a DAX ugyanekkora visszaesést halomozott fel. Idehaza a legforgalmasabb OTP 0,1 százalékot drágult, a 4iG ugyanakkor 4,57 százalékos pluszban van. Nem várja opitmistán a piac a Duna House számait. Az ingatlanos társaság holnap teszi közzé éves jelentését, hétfőn délután 3 százalék fölötti visszaesésben volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.