Az infokommunikációs cég menedzsmentje frissített stratégiájában 2025-re 14 milliárd forint árbevételt, és 3 milliárd forint EBITDA-t szeretne elérni, javuló 21 százalékos EBITDA – marzs mellett.
Az Equilor elemzése szerint a célok ambiciózusak, de reálisak lehetnek. A befektetési cég a felvásárlások sikeres folytatásával számol, az erre szánt célra szánt 4 milliárd forint értékben. Megállapítják, hogy a Gloster szervezetébe jól integrálható társaságok köre széles, és a menedzsment nagy érdeklődést is tapasztal. Hangsúlyozzák, a Gloster elérheti céljait, ha magas hozzáadott értékű, az ügyfelek által keresett megoldásokat nyújtó, nemzetközileg is versenyképes cégeket sikerül bevonniuk.
A 2025-ig tartó tervezési időszakon túl a működés konszolidációjával, és a bevételnövekedés ütemének lassulásával számolnak. A kompetenciák kiteljesedése, az egyre komplexebb fejlesztési feladatok elvégzésének képessége, és az informatikai megoldások iránti egyre nagyobb piaci kereslet miatt várakozásaik szerint a Gloster évről-évre javuló EBITDA- és EBIT marzsokkal hosszú távon közelíteni fogja a nemzetközi informatikai vállalatok jövedelmezőségét. Ugyanakkor a részvény értékelésekor figyelembe kell venni az értékpapír alacsony likviditását: a vállalat értékelése során, célárunk megállapításakor a hasonló tőzsdei forgalmú vállalatoknál jellemző 15 százalékos illikviditási diszkonttal számoltak, 12 hónapos időtávra 1396 forintos célárat adtak a papírokra.
Sághy Balázs senior elemző a következő fő kockázatokat emeli ki: a megrendelések teljesítésének lehetnek külső akadályai, mint például a beszállítók szolgáltatásainak minőségromlása vagy a használt hardverek ellátásának megszakadása, illetve belső akadályai, mint például a megfelelő szakemberek felvételének és megtartásának nehézségei. Egyfajta kockázatot jelent a tulajdonos-elnök Szekeres Viktor kulcsszerepe is a társaság stratégiájának megvalósítása szempontjából. Általános piaci- és országkockázatoknak is ki van téve a társaság: például a tendereztetések során a versenytársak esetleges piactorzító magatartása kiszoríthatja a társaságot. Az utóbbi esélyét csökkenti a széles ügyfélkör és célcsoport, valamint a Gloster azon gyakorlata, hogy partnerekkel közösen pályázik meg nagyobb megrendeléseket.
A Gloster törekszik az ügyfelek szektorális diverzifikációjára is, de a nemzetközi szoftverfejlesztés üzletág megrendelői közt jelenleg túlsúlyban vannak az autóipari megrendelők: az autóipar helyzetének alakulása kihatással van a megrendelésekre.
A részvényesek szempontjából kockázat a Gloster értékpapírok alacsony likviditása, és a kisrészvényesek érdekérvényesítési képességet erősen korlátozó, alacsony közkézhányad melletti tulajdonosi struktúra is.
A növekedésre épülő stratégiában kulcsfontosságú a tőkepiaci jelentét és a részvényesi érték növelése. Ennek egyik módja a Gloster részvény tőzsdei likviditásának növelése, amit a BÉT-en legalább Standard, de ideálisan Prémium kategóriájába kerüléssel, a közkézhányad növelésével, és a vállalat méretének további bővítésével tudják elérni. A hitelköltségek minimalizálása érdekében cél továbbá a legalább B+ hitelminősítői besorolás elérése is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.