Ha péntek, akkor forinterősödés, nagyot ment a hét utolsó kereskedési napján a magyar fizetőeszköz, az euró-forint keresztárfolyam péntek délután 383 alá süllyedt. Hasonlóan erős szinteken szeptember 5-én járt az euró-forint.
A kereskedés ugyanakkor szűk sávban zajlik, az Equilor elemzői azt írták, hogy alul a 200 és az 50 napos mozgóátlag által képzett támaszra érdemes figyelni a 382–383-as zónában. Ha pedig netán romlana a hangulat, akkor első ellenállásként működhet a 384,27-os szint, e fölött már 389-ig szabad lenne az út. Egy biztos, pénteken fordulatot vett az euró-dollár kurzusa, a keresztárfolyam távolodni látszik az 1,06-os szinttől, ez pedig általában kedvez a feltörekvő piaci devizáknak, így a forintnak is.
A forint árfolyamában a hét során látott mérsékelt mozgások magyarázata az, hogy ezúttal a magyar deviza nem teljesített sem rosszabbul, sem jobban a régiós társaknál, belföldi piacmozgató hír pedig nem érkezett
– jelezte heti összefoglalójában Trippon Mariann, a CIB Bank vezető elemzője. Most úgy tűnik, hogy a 380-as szint felett stabilizálódott a forint, a bank elemzője szerint rövid távon nem is érdemes tartós erősödési trendre számítani, s év végén is a jelenlegi keresztárfolyam lehet a jellemző (a CIB prognózisa 382-es euró-forint az év végére).
A Reuters beszámolója szerint a devizakereskedők várakozása az, hogy a forint piacán folytatódhat a sávban való kereskedés, a cseh korona viszont nyomása alá kerülhet, ha felerősödnek a kamatcsökkentési várakozások.
A jövő héten a leginkább figyelt esemény a Fed kamatmeghatározó ülése lesz. A piac szinte egyöntetűen azt árazza, hogy ebben a hónapban már nem emelkedik tovább az irányadó kamat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.