Idén eddig 10-10 százalékot raliztak a tőzsdén az olyan amerikai óriásbiztosítók, mint a Travelers, a Proressive és az Allstate. Nem véletlenül, hiszen rekordnyereségeket jelentenek a negyedik negyedévről, amit jórészt a díjemeléseknek köszönhetnek.
Történetük legrosszabb évei után a biztosítók most azt mondják, végre szabad az út a jövedelmezőség felé a lakás- és autóbiztosítási üzletágakban. A meredek díjemelések megnövelték a bevételeket, miközben a javítási és csereköltségeket feltornászó inflációs nyomás jelentősen enyhült. Bár az éghajlatváltozással összefüggő szélsőséges időjárási veszteségek továbbra is benne vannak a pakliban, de a biztosítók rövid távú kilátásai most kedvezők. Ahogy Josh Esterov, a CreditSights biztosítási elemzője megjegyezte:
Már látjuk a fényt az alagút végén.
Annál szomorúbbak az ügyfelek, akik meredeken emelkedő árakkal és vészesen csökkenő fedezettel szembesülnek.
A tőzsdei befektetőknek tetszik a biztosítási díjak emelése, de aki biztosítást vásárol, egyáltalán nem örül ennek – mondta Douglas Heller, az Amerikai Fogyasztói Szövetség biztosítási igazgatója.
Arról nem is szólva, hogy a biztosítók további díjemeléseket szorgalmaznak.
Az éremnek ezúttal is két oldala van. Amint arra Paul Newsome, a Piper Sandler biztosítási elemzője emlékeztet, a pandémiás zárlatok feloldása után a lakások és autók biztosítása jellemzően alulárazott volt. Szerinte most zökken vissza a piac a kerékvágásba. Míg a fogyasztóvédők arra hivatkoznak, hogy a pandémia idején meg a biztosítók jártak jól, mert az emberek otthon ültek, ezért az autóbiztosítók extra profitot zsebeltek be a töréskárok elmaradása révén.
Wall Street-i elemzők arra figyelmeztetnek:
nem valószínű, hogy a biztosítók mostani extra nyereségessége hosszabb távon fenntartható lenne.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.