Stabilan tartja állásait a 389-es euró-forint magasságában a hazai deviza kedden; kora délután, néhány perccel fél kettő előtt 389,1-en kötötték az utolsó ügyleteket.
A forint árfolyamát az sem vetette vissza, hogy a Pénzügyminisztérium előzetes államháztartási jelentéséből kedden délelőtt kiderült, hogy márciusban 563 milliárddal nőtt a költségvetés hiánya, s ezzel teljesült az egész éves terv 92 százaléka.
Holnap kerülnek nyilvánosságra az amerikai inflációs adatok, melyeknek nagy hatásuk lehet a Fed kamatpályájával kapcsolatos várakozásokra, áttételesen pedig a forintra is. Hiszen ha a pénzromlás üteme a vártnál nagyobb mértékben csökken a tengerentúlon, nő a Fed kamatvágásának esélye, ami gyengíti a dollárt, és erősíti a forintot, az ellenkező esetben azonban a hazai fizetőeszköz éppen hogy gyengülhet.
A Budapesti Értéktőzsdén eközben a BUX 0,1 százalékkal, 66 471 pontig csúszott vissza. A vezető részvények közül egyedül a Richter került feljebb, mégpedig 0,3 százalékkal, 9380 forintig.
Az OTP árfolyama 0,4 százalékkal, 16 940 forintra, a Molé 0,2 százalékkal, 3060 forintra, míg a Magyar Telekomé 0,3 százalékkal, 916 forintra süllyedt.
A nemzetközi piacokon a meghatározó európai tőzsdeindexek–- a brit FTSE 100 kivételével – csökkentek, az arany unciánkénti 2380 dollár feletti árával történelmi csúcsot ért el. Kismértékben drágult a kőolaj is, míg a kriptodevizák lefelé vették az irányt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.