Az Apple is beszállt a mesterségesintelligencia- (MI) fejlesztés versenyébe. Saját csipjén dolgozik, melyet az MI-szoftverek futtatására terveztek. Az új csipet már a nyáron bemutathatja a telefongyártó, melynek legutóbbi három iPhone-modelljét még a saját befektetői sem találták túl izgalmasnak. Ám az iPhone 16-ot MI-funkciókkal turbóznák fel a tervek szerint.
Az elmúlt évtizedben az Apple vezető szereplővé vált a csiptervezésben. A félvezetőket az iPhone, iPad, Apple Watch és Mac készülékekbe építették. Új minőséget jelent a szerverprojekt, aelyi az ACDC (Apple Chips in Data Center) kódnevet kapta, s már évek óta dolgoznak rajta a vállalat szakemberei, együttműködve a Taiwan Semiconductorral. Még bizonytalan a bemutató, de
az Apple számos új MI-terméket és bejelentést ígért a júniusi Worldwide Developer konferenciájára.
A cég szóvivője nem volt hajlandó kommentálni a The Wall Street Journal értesülését.
Az ügyet ismerő emberek szerint az ACDC az MI-modellek futtatására összpontosít, így az MI-fejlesztésekben piacvezető Nvidia dominanciáját egyelőre nem veszélyezteti az Apple.
Lépéskényszerben van az Apple, mert a versenytárs Microsoft és Meta már dollármilliárdokat költöttek az MI-fejlesztésekre. És a csalódást keltő negyedéves számok miatt a befektetők is türelmetlenek. Nem véletlenül mondta a gyorsjelentés után Tim Cook vezérigazgató, hogy
hiszünk az MI átalakító erejében, és hisszük, hogy vannak olyan előnyeink, amelyek megkülönböztetnek minket ebben az új korszakban, beleértve az Apple zökkenőmentes hardver-, szoftver- és szolgáltatásintegrációjának egyedülálló kombinációját.
Sajtóértesülések szerint az Apple M sorozatú csipjeinek fejlettebb verziói, melyeket jelenleg a fogyasztói termékekhez terveznek, képesek lehetnek bizonyos MI- funkciók végrehajtására, például a szerverekben történő következtetésre. Kedden az Apple várhatóan bemutat egy új iPadet, amely potenciálisan új M sorozatú processzorral rendelkezik.
Az idei első negyedévben a vállalat
legfontosabb üzletágának a vezető piacán szenvedett kínos vereséget.
Az iPhone kínai piaci részesedése 19 százalékot zuhant az első három hónapban éves alapon, s ezzel az amerikai társaság a harmadik helyre csúszott vissza. Ebben szerepet játszhatott, hogy a Huawei visszatért a prémiumkategóriába.
Az Apple részvényei az idei eddigi közel 2 százalékos esés ellenére is drágák a széles piachoz képest: a következő 12 hónapban várható nyereségének 25-szörösén forog a papír. Elemzők szerint az évtizede hatalmas Apple-pakettet tartó Warren Buffett tőzsdegurunak is ez most a legkockázatosabb befektetése. De egyben a leggyümölcsözőbb is, amennyiben 5,9 százalékos részesdésével 120 milliárd dolláros nem realizált nyereségen ül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.