Főként a befektetési egységekhez kötött életbiztosítások, a vállalati vagyonbiztosítás, valamint a csoportos baleset- és egészségbiztosítás bővülésének köszönhetően az első negyedévben az előző év azonos időszakához mérten 18 százalékkal, 5,3 milliárd forint fölé ugrottak a CIG Pannónia Életbiztosító csoportszintű biztosítási bevételei – közölte a vállalat csütörtökön.
Az értékesítési csatornák közül a banki csatorna egyötödével, a független alkuszi csatorna egytizedével, míg az alternatív értékesítés 22 százalékkal pörgette fel a forgalmat. A biztosító díjbevételei eközben átlagosan 14 százalékkal gyarapodtak.
Az egyes területek közül csaknem egy milliárd forinttal növekedett a vállalat befektetési egységekhez kötött – UL, unit-linked – biztosításokból befolyó díjbevétele, melyet az előző évhez viszonyított alacsonyabb és kevésbé volatilis hozamkörnyezettel magyaráz a menedzsment.
A vállalati vagyonbiztosítások 712 millió forintos díjnövekedése a portfólió bővülésének az eredménye. A flottacascodíjak ugyan csökkentek az állomány tisztításának és az árazási modell megváltoztatásának következtében, ám ez összességében eredményjavító hatással járt.
Tetemes, 316 millió forintos díjnövekedést ért el a CIG a csoportos élet-, baleset- és egészségbiztosítás területén is.
A CIG tőkehelyzete stabil, tőkemegfelelési mutatója elérte a 220 százalékot, miközben a szabályozó által elvárt szint mindössze 150 százalék.
A csoport számviteli konszolidált adózott eredménye az előző évi 177 millió forintos veszteségből 472 millió forint nyereségbe fordult.
A konszolidált és rendkívül jelentős egyszeri hatásoktól megtisztított adózott eredmény pedig egy év alatt 283 millió forinttal, azaz 59 százalékkal, 765 millió forintra emelkedett. Csak az extraprofitadó 294 millió forintra hízott a tavalyi 161 millió forintról.
A CIG Pannónia részvényei csütörtökön délelőtt nem reagáltak érdemben a gyorsjelentésre, az árfolyam mindössze 0,3 százalékkal, 368 forintra erősödött.
Az előző évet a kurzus egyébként 294 forinton zárta, ehhez képest tehát idén eddig 25 százalékkal drágult a papír, holott a tavalyi eredmény után járó 33 forintos egy részvényre jutó osztalékot a biztosítótársaság már kifizette, amit a papír árfolyamgörbéjén egy szignifikáns hullámvölgy követett.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.