Júliusban a globális tőzsdei hangulatot elsősorban az inflációs aggodalmak mozgatták. Az amerikai piacokon az S&P 500 és a Nasdaq indexek egyaránt emelkedtek, főként a technológiai és kommunikációs szektorok vezetésével. Az infláció ugyanakkor továbbra is komoly kihívást jelent az Egyesült Államokban, arra késztetve a központi bankot, hogy mérsékelje a kamatcsökkentési kilátásokat. Az európai tőzsdék vegyes eredményeket mutattak, míg Kína gazdasági növekedése tovább lassult.
A hazai tőkepiacon ezzel szemben folytatódott a növekedés, a BUX index júliusban új rekordot felállítva 74 051 ponton zárt, amely 2,7 százalékkal haladta meg az előző havi záróértéket. A hónap során a napi csúcsérték ismét megdőlt, a legutolsó kereskedési napon 74 051 ponton zárt az index. A BÉT év elején indított, új részvénymutatói ismét pozitív hónapot zártak: a CETOP NTR 1590,49 ponton, míg az XTEND index 1601,89 ponton zárt.
Júliusban is az OTP Bank részvényeivel zajlott a legnagyobb volumenű kereskedés, 145 milliárd forint értékben. A bankpapírt a Richter követte 33,7 milliárd forinttal, míg a harmadik helyen a Mol végzett 28,2 milliárd forinttal.
A kis- és közepes kapitalizációjú vállalatok közül a Multihome ismét kiemelkedően teljesített, különösen erős hónapot zárva, 120,9 százalékos növekedéssel, valamint a Budapesti Értéktőzsde részvényárfolyama is jelentősen, 46,5 százalékkal emelkedett.
Az azonnali részvénypiac forgalma összességében 226 milliárd forintot tett ki júliusban, amely a napi átlagot tekintve 9,8 milliárd forintot jelent.
A befektetési szolgáltatók között júliusban a Wood & Company zárt az élen 112,1 milliárd forinttal, akit az Erste és Concorde követett, 98,1 és 95,2 milliárd forinttal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.